UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Продуктивний ранок, або як наповнити себе бадьорістю перед роботою

Продуктивний ранок, або як наповнити себе бадьорістю перед роботою

15.10.2021 605
Продуктивний ранок, або як наповнити себе бадьорістю перед роботою

Продуктивний ранок, або як наповнити себе бадьорістю перед роботою

15.10.2021     605

Всі ми чудово знаємо, що розпочати день з фізичної активності – це прекрасно, і це наповнює наше тіло і розум енергією. Але не всі можуть займатися по тим чи іншим причинам, та й не завжди хочеться одразу після ліжка присідати чи підтягуватися. Але як тоді бути продуктивним вранці, щоб «вловити» перші години після пробудження та ефективно попрацювати? Поміркуємо разом із Jobs.ua.

Як пробудити вранці потяг до роботи?

Спробуйте наступну методику, якщо ви відчуваєте, що інші не надто працюють. Одразу після пробудження, ще по дорозі у ванну кімнату починайте пригадувати, який у вас сьогодні нагальний список справ. Чому по дорозі у ванну? Бо поки ви прийматимете душ і чиститимете зуби, в голові поступово «викристалізується» список справ, які потрібно виконати сьогодні. Або ж ви встигнете прокрутити в голові кілька варіантів рішення складної задачі.

Чудово, якщо одразу на старті знаєте, як робити ту чи іншу справу – це вже 50% успіху; а якщо ви пригадали щось дуже важливе, але не знаєте, з якого боку підійти – не хвилюйтесь даремно. Краще залиште поки що цю справу у спокої і дайте змогу попрацювати вашому мозку у фоновому режимі, він для таких задач теж призначений.

Чому це спрацює? Тому що коли ви підете на прогулянку, пробіжку, приготуєте сніданок і ранкову каву – мозок в цей уже працюватиме над проблемою, яку ви «завантажили» йому перед цим. І поки ви виконуєте щоденну ранкову рутину, розум буде придумувати варіанти рішень проблеми. Звісно, такий підхід не гарантує стовідсоткового успіху, бо рішення проблеми залежить від її складності і творчої складової, але будьте певні – якщо ви «зачепитеся» думкою в потрібному напрямку, мозок одразу порцією нейромедіаторів «підштовхне» вас до роботи. Може трапитися таке, що й про сніданок до обіду забудете. Але випийте хоча б одну-дві склянки води, щоб «запустити» організм перед роботою.

Прогулянка замість бігу

Якщо маєте собаку, вранці підводишся з ліжка мусово, щоб не прибирати потім калюжу біля вхідних дверей. Тому собачникам, з одного боку, нелегко доводиться, адже улюбленця потрібно вигулювати щоранку – і байдуже, вихідний чи робочий день; з іншого боку, собачники не тільки вигулюють улюбленця, а й прогулюються теж. Але якщо ви не собачник і бігати вранці не бажаєте, можна просто вийти прогулятися, бодай десять хвилин. Свіже повітря рано-вранці вкупі з прогулянкою чудово проганяють сонливість.

Легкий сніданок

До речі, про сонливість. Щоб до обіду не хотілося спати, приділяйте увагу ранковому раціону. Ідеальний початок дня (вихідний чи робочий день, без різниці) – вівсянка, гречана каша з молоком (якщо все гаразд із засвоєнням молочної продукції), або ж яєчня із зеленню та чорним хлібом. Тільки ці три страви можна чергувати через день, і вони нескоро набриднуть. Звісно, хто не любить каші, того з’їсти гречку не змусиш. Але хіба потрібно змушувати себе? А, ще вівсяні пластівці забули. Можливо, вони вам більше смакуватимуть, особливо якщо «присмачити» їх горіхами, ягодами чи фруктами?

У випадку, коли не змогли прокинутися вчасно і катастрофічно спізнюєтеся на роботу – тримайте на кухні про всяк випадок кілька упаковок каш швидкого приготування. Поки ви крутитесь по квартирі, збираючись на роботу, залийте кашу окропом – і через декілька хвилин вона вже готова до споживання. Ще одна хвилина, щоб її з’їсти, і на роботу вже не поїдете голодним. Звичайно, зловживати кашами швидкого приготування не варто, але як нагальний варіант – чому б і ні? Найголовніше те, що ви отримаєте запас повільних вуглеводів і відчуття ситості на дві-три години. Для продуктивного ранку цього більш ніж достатньо.

Читайте також

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 лютий, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 лютий, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 лютий, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 січень, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 січень, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 


↑ Вгору