RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Все о профессиях
  5. Професії, які вже незабаром може замінити штучний інтелект

Професії, які вже незабаром може замінити штучний інтелект

29.03.2023 763
Професії, які вже незабаром може замінити штучний інтелект

Професії, які вже незабаром може замінити штучний інтелект

29.03.2023     763

Штучний інтелект вже зараз готовий замінити два десятки професій, якими поки що займаються лише люди. Портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua пропонує вам з’ясувати, чи є в цьому списку ваша професія.

Професії, які вже під «прицілом» штучного інтелекту

Офісні працівники, які відповідають за введення та опрацювання даних – тому що швидкість і точність штучного інтелекту значно перевищує людські можливості.

Працівники служби підтримки клієнтів – з комунікацією та «емпатією» в штучного інтелекту, як не дивно, все в порядку. Чого не скажеш про людей в окремо взятих випадках, звісно. Не забуваємо також про стресові і важкі дні, притаманні людям і не притаманні ШІ.

Коректор. Увага до деталей – важлива складова цієї професії. І навіть якщо над статтею чи книгою попрацював дуже уважний коректор, це ще не означає, що книга чи прес-реліз компанії будуть без помилок. А ось штучний інтелект може позбавити всіх цих недоліків.

Бухгалтер – математичні навички та уважність до цифр, властиві цій професії, теж можна буде в майбутньому перекласти «на плечі» штучного інтелекту.

Перекладач. Штучний інтелект активно вчиться нюансам і лінгвістичним особливостям кожної мови. Звичайно, в майбутньому перекладачі нікуди не зникнуть, але в багатьох моментах їх зможе замінити ШІ.

Копірайтер. Цей фахівець відповідає за креативно і грамотно написані тексти. Для ШІ написання статей не складе жодних труднощів. Головне, це правильно і коректно сформулювати для нього завдання.

Маркетологи. Зібрати необхідні маркетингові дані та проаналізувати їх – з цим ШІ впорається без проблем. Та ще й запропонує можливі варіанти вирішення тих чи інших проблем.

Менеджер соціальних медіа. Представники нової відносно професії відповідають за створення, керування і наповнення цифровим контентом акаунтів компанії в соцмережах. Штучний інтелект цілком може виконувати й такі функції.

Віртуальний помічник – ніхто з людей так не впорається з багатозадачністю та ідеальною організацією праці, як штучний інтелект. Прогнозується, що в найближчому майбутньому чимало фахівців замість людей матимуть віртуального помічника.

Репортер новин – факт-чекінг та написання новин телекомпанії з часом почнуть доручати штучному інтелекту. Звичайно, живу людину в кадрі не заміниш, але перевірку фактів, написання та редагування новин можна сміливо делегувати «комп’ютерному мозку».

Турагент. Планування поїздок, пошук найкращих та оптимальних маршрутів для закордонних мандрівок – з цими завданнями ШІ теж впорається на «ура». Якщо й повністю не замінять роботу турагентів, то стануть їхніми незамінними помічниками.

Репетитори та вчителі. Поки що штучний інтелект інтенсивно навчається, і вже невдовзі зможе замінити репетиторів та вчителів. Подача нових знань з цікавими прикладами, тестування учнів та визначення їхніх здібностей… так, це не фантастика, ці завдання можна повністю передоручити ШІ.

Що ж залишиться людям?

Звичайно, повністю штучний інтелект не зможе замінити людину. Так, інтелектуальні чат-боти можуть суттєво полегшити життя, але багатьом фахівцям не доведеться «переживати» за своє робоче місце. Найперше це стосується професій, які вимагатимуть максимальної точності і від яких залежатиме людське життя.

Що цікаво, от кому точно не загрожує ШІ – так це будівельникам. Та й усім дотичним до ремонту і зведення будівель професіям.

Читайте также

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 Февраль, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 Февраль, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.


↑ Наверх