Робота ландшафтного дизайнера не менш відповідальна і складна ніж інші професії дизайнерського напрямку (одягу, інтер'єру).
Ландшафтний дизайнер – фахівець з проектування ландшафту: садів, парків, присадибних ділянок. Професія підходить тим, кого цікавить малювання, креслення і світова художня культура.
У всі часи сади користувалися особливою популярністю і облаштовували їх завжди красиво, просто, функціонально і гармонійно. Цього підходу дотримуються і сучасні ландшафтні дизайнери. А щоб досягати такого союзу й створювати сади мрії, потрібно бути справжнім фахівцем. Адже дана професія вимагає знань не вузької спрямованості, а з декількох і абсолютно різних спеціальностей.
Біологія. Це обов'язкова наука, яку повинен осягнути майбутній ландшафтний дизайнер. Необхідно знати все про рослини: як вони ростуть, в яких умовах їм краще, тощо.
Інженерія. Робота ландшафтного дизайнера (яку можна знайти на jobs.ua) передбачає проектування зливових систем відведення води на ділянці, планування і прокладку всіх комунікацій, необхідно продумати також освітлення на всій території. А для цього потрібні знання в галузі інженерії і чималий досвід.
Історико-культурний момент. Не менш важливо в роботі ландшафтного дизайнера знати історію, культуру різних країн, епох і стилів в мистецтві, до того ж мати гарний смак. Це завжди знадобиться в розробці того чи іншого проекту.
На відміну від садівника, дизайнер не займається доглядом за рослинами. Він далеко не завжди займається їх посадкою – це робота садівника. А проте, дизайнер повинен добре розбиратися в рослинах, уявляти їх зовнішній вигляд в перспективі (найчастіше вони висаджуються в землю у вигляді маленьких ростків або насіння), враховувати їх поєднання не тільки естетичне, але і під час цвітіння, вимоги до умов живлення, освітлення та поливу. Все це повинно гармоніювати з наявними будівлями, інфраструктурою, навколишньою природою. Для гарного дизайну характерна врівноважена композиція елементів. Стихійність в розташуванні елементів може надати ділянці занедбаний вигляд, а абсолютна симетрія виглядає неприродно. Існують різні стилі й напрямки ландшафтного дизайну, і хороший фахівець розбирається в них, вміє їх використовувати.
Пройти навчання ландшафтному дизайну можна на курсах. Але якщо є бажання стати дипломованим фахівцем в цьому напрямку, варто вступати до вищого навчального закладу на такі спеціальності: ландшафтний дизайн, дизайн архітектурного середовища, архітектура, садово-паркове та ландшафтне будівництво.
У цій професії не достатньо любити й вміти правильно саджати рослини (хоча це важливий аспект). Професія підходить тим, кого цікавить малювання, креслення та світова художня культура. Ландшафтний дизайнер повинен мати творче мислення, адже поки замовник розповідає про свої уподобання і побажання, треба швидко продумати, як буде виглядати ця ділянка. Вміння спілкуватися і знаходити підхід до будь-якого потенційного замовника – це можливість завжди бути затребуваним і надавати свої послуги на найкращому рівні. Володіти організаторськими здібностями і вміти керувати – ще один важливий момент в роботі ландшафтного дизайнера. Оскільки вся важка фізична робота (прокладання комунікацій, будівництво фонтанів або водойм, викладання доріжок та ін.) лягає на бригади робітників і будівельників, потрібно вміти грамотно керувати роботами, які вони повинні будуть виконувати. Ну й без стресостійкості теж не обійтись.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?