Письменництво – нелегке ремесло, бо створення роману потребує чимало часу і сил. І весь цей час потрібно за щось жити. То ж які суміжні сфери діяльності можна опанувати, поки ви пишете великий… ні, не так – Великий роман? Jobs.ua дізнавалися про це і хочуть повідати й вам.
Припустимо, у вас з’явилася чудова ідея. Велика ідея, яка заслуговує на те, щоб приділити їй, можливо, не один рік життя. Ви пораділи її появі і з ентузіазмом поринули в написання книги. Можливо, вас навіть відвідували думки полишити теперішнє місце роботи, особливо якщо дозволяє фінансова подушка. Але письменницьке ремесло, хоч і несказанно благородне, бо кого, як не письменників, можна вважати совістю суспільства і голосом їхнього покоління, але поряд з тим і надзвичайно важке заняття. Писати щодня і при цьому зберігати величезну мотивацію, не видихнутися на пів дорозі і не зійти з дистанції – під силу далеко не кожній людині. Адже Велика ідея – це лише 5% успіху від усієї затії. Решту 95% становить щоденна копітка праця і постійне самовдосконалення на шляху до омріяної мети.
І завжди хочеться вірити в найоптимістичніший варіант розвитку подій: ви відшукали прекрасну ідею, написали беззаперечний хіт, зацікавили велике видавництво, і ось уже ваша книга красується на вітринах магазинів, її розкупляють мов гарячі пиріжки, а ви направо-наліво роздаєте інтерв’ю модним блогерам та журналістам. Без сумнівів, кожен з тих особливих людей, які з дитинства тяжіють до написання історій, мріяли про подібний сценарій. Але в реальності досягти поставленої цілі буває значно важче, але це не причина, щоб здатися і полишити свою мрію напризволяще. Тому на певному етапі може виникнути питання – які суміжні професії опановувати, поки пишете великий роман?
Розглянемо наступні варіанти роботи, пов’язаної з письменництвом:
Писати сценарії можна для свят, для тематичних передач на телебаченні та youtube-каналів, і найцікавіше – для комп'ютерних ігор. Остання сфера діяльності активно розвивається в наш час, і багатьом комп'ютерним студіям потрібні таланти, які зможуть вдихнути життя в їхню гру, розробляючи неординарних персонажів, сюжетні ходи в грі та цікаві квести. Розробка сценаріїв для комп’ютерних ігор – це також чудове джерело заробітку, поки ви писатимете свій роман.
Копірайтинг і журналістика дозволить вам виробити в собі звичку багато писати, вчитися знаходити нові підходи для вираження своїх ідей, допоможе розширити словниковий запас. Пишучи на цікаві теми, ви дізнаєтеся багато нового, а нові порції інформації для кожного письменника життєво важливі, бо ніколи не знаєш, що знадобиться героям на наступній сторінці роману.
Можна писати для газет і журналів, для онлайн-ресурсів. Існує чимало фрілансерських сайтів, на яких, щоправда, присутня велика конкуренція, але за місце під сонцем поборотися можна. Можете спробувати також вести блоги відомих людей, підлаштовуючись під їхній стиль подачі матеріалу. Заодно прокачаєте важливе вміння для письменника – опановувати різні стилі ведення розповіді.
Це теж важливий момент. Працюючи за суміжними напрямками діяльності, ви наповнюватимете своє портфоліо. Для чого це потрібно? Так, коли ви прийдете у видавництво з готовим романом, вам не доведеться заповнювати резюме, але ваші суміжні досягнення зіграють свою роль і нададуть певної ваги в очах редакторів і власників видавництв. Також це дозволить завести нові знайомства і виробити в собі нові навички. А натрапивши на однодумців, може з’явитися додаткова можливість, щоб просунути свій твір. Та й обмін досвідом також зайвим не буде.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?