RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Все о профессиях
  5. Професія зі смаком шоколаду

Професія зі смаком шоколаду

12.10.2020 1115
Професія зі смаком шоколаду

Професія зі смаком шоколаду

12.10.2020     1115

Шоколатье – від самої назви цієї професії пахне приголомшливим ароматом шоколаду! Майстри цієї справи, ніби, чарівники, які створюють з шоколадної маси цукерки, фігури та неймовірні візерунки за класичними або авторськими рецептами. Разом з jobs.ua пропонуємо ознайомитися з особливостями цієї спеціальності та її історією, а також де можна навчитися цьому ремеслу.

До XVII столітті шоколад тільки пили, а потім з додаванням певних інгредієнтів він став твердим. Так згодом виникла професія – шоколатьє. Сьогодні, як і раніше у шоколаді цінується не тільки оригінальний смак, але й особливий вигляд. Форма повинна відповідати чудовому смаку – це творчий аспект роботи шоколатьє. Завдяки нескінченній фантазії й творчій роботі цих майстрів ми маємо неймовірне розмаїття видів і форм шоколадної продукції.

Справжні професіонали-шоколатьє вважають за краще працювати в маленьких шоколадних крамничках, де процес виготовлення шоколадних шедеврів відбувається вручну, без автоматизованих виробничих ліній. Тільки так можна приготувати справжній шоколад з гармонійно підібраних натуральних інгредієнтів і додаванням душі й любові майстра в кожну цукерку.

Особливості професії

Професія шоколатьє на кондитерських фабриках має назву інженер-технолог цеху шоколадної маси. Такі фахівці добирають необхідні інгредієнти для розробки нової рецептури й обов’язково відпрацьовують технологію виробництва за новим рецептом. Дуже часто шоколатьє слідкують за якістю сировини, а власники такого бізнесу ще й контролюють умови вирощування какао-бобів і займаються їх селекцією.

Майстри-шоколатье працюють на замовлення й виконують побажання клієнтів, як художники. Останнім часом (до спалаху пандемії; сподіваємося, вона скоро мине) дуже популярним було оформляти корпоративні вечірки, весілля та дитячі свята шоколадною фантазійною продукцією – букети шоколадних квітів, незвичайні набори цукерок з логотипом компанії, запрошення у вигляді шоколадної плитки, на яких вказані місце і час проведення заходу. Надзвичайні та своєрідні форми потребують такої ж нестандартної упаковки. Як правило власники подібних шедеврів співпрацюють з перевіреними друкарнями, де якість упаковки відповідає харчовим стандартам і термінам виготовлення.

Плюси й мінуси професії

Виявляється в цій професії лише одні плюси. Назвемо кілька з них: професія хоч рідкісна для нашого часу, але затребувана; робота з одним зі смачних продуктів на землі; високооплачувана, якщо бізнес ведеться успішно й розумно. Мінус один можна назвати: всі майстри цієї справи, щодня дегустуючи шоколад, не можуть в повній мірі насолоджуватися його смаком, на відміну від тих, хто зрідка куштує його. І що цікаво, більшість шоколатьє полюбляють все солоне й кисленьке (мариновані гриби, огірки, оселедець). Ще один мінус – це сезонність. Влітку зазвичай менше замовлені. А от на свята інколи буває справжній аврал.

Найважливіші якості

Шоколатьє, як парфумер, повинен мати гострий нюх, щоб вміти розпізнавати найтонші відтінки ароматів какао-бобів. Крім того, важливі ще такі якості: точний окомір, вміння відрізняти смакові відтінки, багата фантазія, ентузіазм і художній смак, а також можливість працювати в гарячих приміщеннях довгий час стоячи на ногах.

Навчання

Сьогодні для тих, хто з захоплення дивиться на майстрів цієї справи й хоче опанувати науку шоколадного мистецтва є багато можливостей. Переважно це курси, наприклад, навчальний центр «Академія успіху» пропонує курс шоколатьє в Києві. Можна спробувати пройти шоколадні курси в Лабораторії майстрів шоколатьє в Італії. Для підвищення кваліфікації – майстер-класи у відомих шоколатьє світу.

Відомі шоколатьє

Традиційно в цій професії чоловіки.

Творець бренду The Chocolate Line, відомий бельгійський шоколатьє Домінік Персони називає себе Shock-o-latier з акцентом на слові «шок». Адже він насправді займається винаходом екстравагантних, шокуючих смаків: праліне з васабі, саке, пелюстками фіалок, оливками, помідорами, каррі. У нього два бутіки – в Брюгге й Антверпені, які внесені в ресторанний гід Michelin. Шоколадна дизайнерська сукня в натуральну величину, шоколадний шутер для вдихання шоколадного порошку – це також його винаходи.

Габріеле Медзакуі, президент Асоціації шоколатьє Італії ACAI, просуває ідею чистого шоколаду, в якому повинно бути не менше 50% какао-бобів без додавання рослинних або тваринних жирів. Італія та Іспанія – єдині країни в Європі, які не підписали угоду про додавання в шоколадні вироби інших жирів, крім масла какао.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх