RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Это важно знать каждому
  5. Прості практики, щоб знизити тривожність та ефективно працювати

Прості практики, щоб знизити тривожність та ефективно працювати

14.04.2022 407
Прості практики, щоб знизити тривожність та ефективно працювати

Прості практики, щоб знизити тривожність та ефективно працювати

14.04.2022     407

Всім нам буває складно зосередитися на робочих завданнях, особливо в цей непростий час. А щоб ухвалювати правильні рішення на роботі, щоб ефективно працювати – погодьтеся, потрібно залишатися при здоровому глузді. Але що робити, коли «підступає», особливо на робочому місці? Портал з працевлаштування Jobs.ua підготував для вас добірку простих практик, щоб знизити тривожність та почати ефективно працювати.

«Проскануйте» тіло і простір довкола себе

Якщо відчули, що рівень тривоги зріс настільки, що стало важко дихати, а в районі сонячного склепіння кубляться неприємні відчуття – змініть своє положення. Встаньте і пройдіться, якщо ви до того сиділи за столом. Або ж навпаки – присядьте, якщо працювали стоячи. Потріть обличчя та руки – руки, звісно, повинні бути чисті. Так прості дії дозволять повернути себе в момент тут-і-зараз. Це дійсно дозволяє позбутися тривожних думок про майбутнє.

Ще один чудовий спосіб полягає у тому, щоб роззирнутися довкола себе, «прощупати» навколишній простір за допомогою всіх відчуттів. Торкніться стола чи покрутіть в руках олівець, відчуваючи їхню текстуру та форму, візуально проскануйте робочий кабінет чи кімнату, якщо працюєте віддалено; назвіть декілька предметів, пригадайте їхні характеристики. Приміром, ось картина на стіні, вона прямокутна, рамка проста, без «прибамбасів», на ній, тобто на картині, зображено вечірнє місто і закохану пару, яка гуляє під дощем… Ну і так далі. «Прощупавши» у такий спосіб декілька предметів, ви заспокоїтеся і позбудетеся тривожних думок. Принаймні, на деякий час (і це вже добре!).

Нагадуйте собі про цінність кожного прожитого дня

Пам’ятаєте, яким шоком для усіх нас стала пандемія коронавірусу? А зараз вона здається такою далекою та дріб’язковою насправді, чи не так? І якщо пандемія нагадала нам про цінність людського спілкування, то зараз надзвичайно важливо усвідомлювати цінність кожного прожитого дня. Навіть якщо поганий настрій в цей день. Навіть якщо холодний дощ за вікном, і ви змокли до нитки. Навіть якщо не виспалися і без ранкової кави ідете на роботу. У всіх описаних ситуаціях ми маємо найцінніше – наше життя, наш час, який належить тільки нам. Не подобається робота – підшукуєш іншу та звільняєшся; не подобається кава – купуєш іншу. І так далі, ланцюжок асоціацій можна продовжувати безкінечно.

А тепер поміркуємо над таким питанням: кому стане від того легше, якщо ви постійно відчуватимете тривожність, будете картати себе щоденно, невисипатися, переїдати чи підсаджуватися на нездорові звички? Кому від цього стане легше? Правильно, нікому. Навіть навпаки – підтримувати себе в ефективному стані потрібно і особисто для себе, для своєї родини, і для країни в цілому.

Просто повторюйте собі ці речі щоденно – вранці та ввечері, і просто так, без видимої на те причини. Повторюйте і тоді, коли відчуваєте, що тривога напосідає на вас, і просто як нагадування, яку ми велику цінність маємо – наше власне життя, наш час, рідних людей.

Ну і наостанок ще один коротенький, але дуже дієвий рецепт, як знизити тривожність та ефективно (а можна навіть ефектно, чом би й ні?) взятися за роботу. Задонатили ЗСУ чи знайомим волонтерам на всілякі хороші речі, і з чистою совістю пішли працювати.

Працює безвідмовно, до речі.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх