UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Прості практики, щоб знизити тривожність та ефективно працювати

Прості практики, щоб знизити тривожність та ефективно працювати

14.04.2022 395
Прості практики, щоб знизити тривожність та ефективно працювати

Прості практики, щоб знизити тривожність та ефективно працювати

14.04.2022     395

Всім нам буває складно зосередитися на робочих завданнях, особливо в цей непростий час. А щоб ухвалювати правильні рішення на роботі, щоб ефективно працювати – погодьтеся, потрібно залишатися при здоровому глузді. Але що робити, коли «підступає», особливо на робочому місці? Портал з працевлаштування Jobs.ua підготував для вас добірку простих практик, щоб знизити тривожність та почати ефективно працювати.

«Проскануйте» тіло і простір довкола себе

Якщо відчули, що рівень тривоги зріс настільки, що стало важко дихати, а в районі сонячного склепіння кубляться неприємні відчуття – змініть своє положення. Встаньте і пройдіться, якщо ви до того сиділи за столом. Або ж навпаки – присядьте, якщо працювали стоячи. Потріть обличчя та руки – руки, звісно, повинні бути чисті. Так прості дії дозволять повернути себе в момент тут-і-зараз. Це дійсно дозволяє позбутися тривожних думок про майбутнє.

Ще один чудовий спосіб полягає у тому, щоб роззирнутися довкола себе, «прощупати» навколишній простір за допомогою всіх відчуттів. Торкніться стола чи покрутіть в руках олівець, відчуваючи їхню текстуру та форму, візуально проскануйте робочий кабінет чи кімнату, якщо працюєте віддалено; назвіть декілька предметів, пригадайте їхні характеристики. Приміром, ось картина на стіні, вона прямокутна, рамка проста, без «прибамбасів», на ній, тобто на картині, зображено вечірнє місто і закохану пару, яка гуляє під дощем… Ну і так далі. «Прощупавши» у такий спосіб декілька предметів, ви заспокоїтеся і позбудетеся тривожних думок. Принаймні, на деякий час (і це вже добре!).

Нагадуйте собі про цінність кожного прожитого дня

Пам’ятаєте, яким шоком для усіх нас стала пандемія коронавірусу? А зараз вона здається такою далекою та дріб’язковою насправді, чи не так? І якщо пандемія нагадала нам про цінність людського спілкування, то зараз надзвичайно важливо усвідомлювати цінність кожного прожитого дня. Навіть якщо поганий настрій в цей день. Навіть якщо холодний дощ за вікном, і ви змокли до нитки. Навіть якщо не виспалися і без ранкової кави ідете на роботу. У всіх описаних ситуаціях ми маємо найцінніше – наше життя, наш час, який належить тільки нам. Не подобається робота – підшукуєш іншу та звільняєшся; не подобається кава – купуєш іншу. І так далі, ланцюжок асоціацій можна продовжувати безкінечно.

А тепер поміркуємо над таким питанням: кому стане від того легше, якщо ви постійно відчуватимете тривожність, будете картати себе щоденно, невисипатися, переїдати чи підсаджуватися на нездорові звички? Кому від цього стане легше? Правильно, нікому. Навіть навпаки – підтримувати себе в ефективному стані потрібно і особисто для себе, для своєї родини, і для країни в цілому.

Просто повторюйте собі ці речі щоденно – вранці та ввечері, і просто так, без видимої на те причини. Повторюйте і тоді, коли відчуваєте, що тривога напосідає на вас, і просто як нагадування, яку ми велику цінність маємо – наше власне життя, наш час, рідних людей.

Ну і наостанок ще один коротенький, але дуже дієвий рецепт, як знизити тривожність та ефективно (а можна навіть ефектно, чом би й ні?) взятися за роботу. Задонатили ЗСУ чи знайомим волонтерам на всілякі хороші речі, і з чистою совістю пішли працювати.

Працює безвідмовно, до речі.

Читайте також

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 серпень, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

    Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

↑ Вгору