RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Это важно знать каждому
  5. Робота на орбіті? Це наше майбутнє!

Робота на орбіті? Це наше майбутнє!

23.07.2021 354
Робота на орбіті? Це наше майбутнє!

Робота на орбіті? Це наше майбутнє!

23.07.2021     354

Ми живемо в час дивовижних і небачених досі перемін. Мільйонери літають в космос, космічний туризм поволі, потихеньку, але починає набирати обороти. Нещодавно кілька мільярдерів злітали в космос – та ви й так, напевно, це чудово знаєте, бо чимало було сказано про ці польоти в останні тижні. Але мова в цій статті піде про найближче майбутнє… і про роботу на орбіті. Пристібайтеся міцніше, і давайте вирушимо разом із Jobs.ua в невеличку гіпотетичну подорож у майбутнє Землі. А, значить, й усієї людської цивілізації.

Мільярдери в космосі. Чи виграє від цього Земля?

Річард Бренсон і Джефф Безос – знані всьому світу мільярдери, сумарний статок яких складає кілька сотень мільярдів доларів (!!) – полетіли на космічних ракетах своїх компаній в космос. І навіть прихопили з собою космічних туристів. Так, суперечки тривають досі, чи можна ці польоти вважати як повноцінний політ у космос, але нам це неважливо. Важливо насправді інше. От про це й поговоримо.

Безос після повернення з космосу заговорив про те, що потрібно перенести в космос промисловість, яка забруднює довкілля. І дійсно – космосу на радіацію байдуже (та й на інші шкідливі фактори, які забруднюють нашу унікальну і неповторну планету), він весь фактично наповнений радіацією. Тобто всі потенційно шкідливі відходи можна утилізовувати в космосі і позбавляти від нелюдського навантаження Землю. Наприклад, запускати в далекий космос після відпрацювання або же якимось чином їх позбуватися. Це так, гіпотетичні міркування, але вчені обов’язково знайдуть якісь оптимальні рішення для цих важливих питань – утилізації всіх можливих видів відходів.

Але повернемося до Безоса. Так от, він у космосі зміг відчути так званий «ефект огляду», тобто він побачив нашу земну кульку із значної відстані, і на власні очі переконався, яка вона насправді вразлива, яка в неї насправді тоненька атмосфера (і це ж дійсно так!). Побачене його вразило, бо таке видовище, безперечно, нікого не залишить байдужим. І в цьому можна вбачати великі плюси, бо такі люди, як Безос і Бренсон – такі люди володіють фантастичними можливостями, тому вони можуть стати тими самими першопрохідцями, якими у свій час стали видатні мореплавці (Магеллан, Кук, Веспуччі та ін.). Ці люди в свій час здійснили справжню революцію, а мільярдери сучасності – хіба ж вони не можуть цього зробити? Можуть запросто, бо володіють, повторимося, володіють колосальними ресурсами і можливостями для цього.

Тому орбітальні професії…

Тому орбітальні професії – це наша найближча реальність

І якщо припустити, що в найближчі кілька десятирічь стане можливим перенести бодай невелику частину шкідливого виробництва на навколоземну орбіту, це означає, що з’являться тисячі робочих місць… у космосі. Одна лиш ця думка захоплює і вражає, чи не так?

Уявіть, скільки нових спеціальностей з’явиться, і які вимоги ставитимуться до кандидатів на орбітальні підприємства. Можна їх так і окреслити однією фразою – орбітальні підприємства і виробництва, адже вони будуть розташовуватися на орбіті.

Складно навіть помислити зараз, скільки нових спеціальностей з’явиться у наступні десятиліття! Багато професій модифікується і підлаштується під нові умови праці – екстремальні і небезпечні, звісно, але слабкодухим у космосі не місце. Космос помилок, на жаль, не прощає.

Читайте также


↑ Наверх