Ми живемо в час дивовижних і небачених досі перемін. Мільйонери літають в космос, космічний туризм поволі, потихеньку, але починає набирати обороти. Нещодавно кілька мільярдерів злітали в космос – та ви й так, напевно, це чудово знаєте, бо чимало було сказано про ці польоти в останні тижні. Але мова в цій статті піде про найближче майбутнє… і про роботу на орбіті. Пристібайтеся міцніше, і давайте вирушимо разом із Jobs.ua в невеличку гіпотетичну подорож у майбутнє Землі. А, значить, й усієї людської цивілізації.
Річард Бренсон і Джефф Безос – знані всьому світу мільярдери, сумарний статок яких складає кілька сотень мільярдів доларів (!!) – полетіли на космічних ракетах своїх компаній в космос. І навіть прихопили з собою космічних туристів. Так, суперечки тривають досі, чи можна ці польоти вважати як повноцінний політ у космос, але нам це неважливо. Важливо насправді інше. От про це й поговоримо.
Безос після повернення з космосу заговорив про те, що потрібно перенести в космос промисловість, яка забруднює довкілля. І дійсно – космосу на радіацію байдуже (та й на інші шкідливі фактори, які забруднюють нашу унікальну і неповторну планету), він весь фактично наповнений радіацією. Тобто всі потенційно шкідливі відходи можна утилізовувати в космосі і позбавляти від нелюдського навантаження Землю. Наприклад, запускати в далекий космос після відпрацювання або же якимось чином їх позбуватися. Це так, гіпотетичні міркування, але вчені обов’язково знайдуть якісь оптимальні рішення для цих важливих питань – утилізації всіх можливих видів відходів.
Але повернемося до Безоса. Так от, він у космосі зміг відчути так званий «ефект огляду», тобто він побачив нашу земну кульку із значної відстані, і на власні очі переконався, яка вона насправді вразлива, яка в неї насправді тоненька атмосфера (і це ж дійсно так!). Побачене його вразило, бо таке видовище, безперечно, нікого не залишить байдужим. І в цьому можна вбачати великі плюси, бо такі люди, як Безос і Бренсон – такі люди володіють фантастичними можливостями, тому вони можуть стати тими самими першопрохідцями, якими у свій час стали видатні мореплавці (Магеллан, Кук, Веспуччі та ін.). Ці люди в свій час здійснили справжню революцію, а мільярдери сучасності – хіба ж вони не можуть цього зробити? Можуть запросто, бо володіють, повторимося, володіють колосальними ресурсами і можливостями для цього.
Тому орбітальні професії…
І якщо припустити, що в найближчі кілька десятирічь стане можливим перенести бодай невелику частину шкідливого виробництва на навколоземну орбіту, це означає, що з’являться тисячі робочих місць… у космосі. Одна лиш ця думка захоплює і вражає, чи не так?
Уявіть, скільки нових спеціальностей з’явиться, і які вимоги ставитимуться до кандидатів на орбітальні підприємства. Можна їх так і окреслити однією фразою – орбітальні підприємства і виробництва, адже вони будуть розташовуватися на орбіті.
Складно навіть помислити зараз, скільки нових спеціальностей з’явиться у наступні десятиліття! Багато професій модифікується і підлаштується під нові умови праці – екстремальні і небезпечні, звісно, але слабкодухим у космосі не місце. Космос помилок, на жаль, не прощає.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».