Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Психологи дають нескладні пояснення мимовільній міміці, жестам і тому, як на це реагує співрозмовник.
Занадто активна жестикуляція дозволяє припустити, що людина намагається щось приховати та недомовляє. І зовсім про інше говорять точні та нечасті жести – це якості лідера, впевненого керівника.
Занадто часте кивання головою дає зрозуміти співрозмовнику, що вам дуже важлива думка оточуючих (бажано, схвальна). Подібна згода може виглядати нещиро та фальшиво.
Сутулість. Високих і великих людей ми підсвідомо сприймаємо сильними та могутніми, а сутулих – слабкими. Трохи висунуті вперед плечі, наче людина стиснута, можуть бути розцінена також, як неповага.
Схрещені руки, а іноді схрещені ноги психологи пояснюють, як закритість. Якщо ви, спілкуючись, сидітимете або стоятимете в подібному схрещенні, можливо навіть приємно посміхаючись, у співрозмовника все одно буде створюватися враження, що ви його відштовхуєте.
Похмурий вигляд також не сприяє взаєморозумінню. Невдоволений погляд сприймається як осуд.
Часте поправляння волосся без особливих причин, показує вашу невпевненість, нервозність, а іноді й неуважність.
Якщо ви часто дивитесь на годинник, співрозмовник може сприймати це як нетерпимість і неповагу, ніби ви хочете перервати розмову через важливіші справи.
Якщо вираз обличчя не відповідає словам, вас можуть запідозрити у брехні.
Занадто міцний потиск рук сприймається, як спроба домінувати і, навпаки, слабке рукостискання дає зрозуміти, що ви невпевнена і безініціативна натура. Над цим жестом можна свідомо попрацювати, попередньо попросивши друзів оцінити ваше рукостискання. Воно може змінюватися від ситуації, але завжди має бути в міру міцним.
Вдалих всім переговорів!
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?