Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Психологи дають нескладні пояснення мимовільній міміці, жестам і тому, як на це реагує співрозмовник.
Занадто активна жестикуляція дозволяє припустити, що людина намагається щось приховати та недомовляє. І зовсім про інше говорять точні та нечасті жести – це якості лідера, впевненого керівника.
Занадто часте кивання головою дає зрозуміти співрозмовнику, що вам дуже важлива думка оточуючих (бажано, схвальна). Подібна згода може виглядати нещиро та фальшиво.
Сутулість. Високих і великих людей ми підсвідомо сприймаємо сильними та могутніми, а сутулих – слабкими. Трохи висунуті вперед плечі, наче людина стиснута, можуть бути розцінена також, як неповага.
Схрещені руки, а іноді схрещені ноги психологи пояснюють, як закритість. Якщо ви, спілкуючись, сидітимете або стоятимете в подібному схрещенні, можливо навіть приємно посміхаючись, у співрозмовника все одно буде створюватися враження, що ви його відштовхуєте.
Похмурий вигляд також не сприяє взаєморозумінню. Невдоволений погляд сприймається як осуд.
Часте поправляння волосся без особливих причин, показує вашу невпевненість, нервозність, а іноді й неуважність.
Якщо ви часто дивитесь на годинник, співрозмовник може сприймати це як нетерпимість і неповагу, ніби ви хочете перервати розмову через важливіші справи.
Якщо вираз обличчя не відповідає словам, вас можуть запідозрити у брехні.
Занадто міцний потиск рук сприймається, як спроба домінувати і, навпаки, слабке рукостискання дає зрозуміти, що ви невпевнена і безініціативна натура. Над цим жестом можна свідомо попрацювати, попередньо попросивши друзів оцінити ваше рукостискання. Воно може змінюватися від ситуації, але завжди має бути в міру міцним.
Вдалих всім переговорів!
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.