Цьогоріч в складних умовах доводиться випускникам обирати ВНЗ для вступу. Пандемія не збавляє обертів, але вибору майбутньої професії це не повинно стати на заваді. На яких моментах варто акцентувати увагу при виборі навчального закладу? Розглянемо з Jobs.ua це питання детальніше.
Тут потрібно враховувати кілька важливих критеріїв:
1. Затребуваність професії в сучасному світі. Багато професій з часом відійдуть у минуле, тому варто обирати заняття на перспективу.
2. Врахування власних побажань, смаків, темпераменту та інтересів. Як би наполегливо не пропонували вам батьки опанувати ту чи іншу професію, все ж вчитися в даному закладі і надалі працювати за фахом будете саме ви, а не ваші батьки. Найголовніше – розберіться в собі, чого ви хочете; тоді з вибором професії точно не помилитесь.
3. Об’єктивна оцінка своїх можливостей і перспектив у даній професії. Чи зможу я щось досягнути, обравши цей фах, чи хочу добитися чогось значного? Ці питання варто собі поставити і чесно на них відповісти, перш ніж подавати документи до обраного вами ВНЗ.
4. Чи дозволить моя майбутня професія працювати віддалено? Хто прагне, будуючи свою кар’єру і благополуччя, працювати дистанційно, хто віддає перевагу вільному графіку роботи перед офісним розпорядком дня, теж повинні врахувати цей момент при виборі професії. Переклад з іноземних мов або їх викладання, архітектура, дизайн чи програмування – до прикладу, ці професії дозволять в майбутньому працювати дистанційно.
Професію вибрали, тепер черга за університетом. Далеко від дому навчатися чи у рідному місті, в обласному центрі чи столиці, обрати державний чи приватний заклад, денну чи заочну форму навчання? Відповіді на ці важливі питання допоможуть зробити правильний вибір.
Престижний навчальний заклад – це, передусім, висока якість викладання. З дипломом відомого вузу легше знайти роботу, до того ж із достойною оплатою. Тому при пошуку ВНЗ потрібно звернути увагу на його рейтинг і відгуки про нього. Багато хто критикує ЗНО, але незалежне оцінювання надало прекрасну можливість вступити до престижного навчального закладу обдарованим дітям з малозабезпечених сімей, які у колишніх реаліях не могли на це розраховувати.
На що ще варто звернути увагу при виборі навчального закладу? На відгуки про нього в інтернеті. Можна знайти у соцмережах сторінку даного ВНЗ, і почитати фідбеки студентів та випускників. Дізнатися, чи є гуртожиток при ньому, і які будуть умови проживання.
Ознайомлення з матеріальним забезпеченням – теж важливий момент. В навчальному закладі із сучасно обладнаними спортивними залами, комп’ютерними класами і лабораторіями значно комфортніше навчатися.
Кваліфікація викладачів не повинна викликати сумнівів. Варто поцікавитися про викладацький склад обраного вузу в інтернеті, також не треба обминати увагою офіційний сайт вузу. На ньому знайдеться чимало корисних відомостей. Наприклад, чи співпрацює даний заклад з іноземними вузами, чи є програми обміну студентами, чи можливе стажування за кордоном. І взагалі, який у них досвід контактів з європейськими установами.
Для хлопців не зайвим буде поцікавитися про наявність військової кафедри.
В останні роки посилилась конкуренція іноземних вузів за право навчати в себе студентів з-за кордону. Європейські університети та коледжі заманюють до себе закордонних студентів привабливими програмами навчання, а для українського студента отримати диплом європейського вузу – це відчуття престижу, а також перспектива працевлаштування за кордоном.
Знання мови значно впливає на вибір країни для навчання. Знання англійської дозволить обрати навчальний заклад будь-якої країни, який пропонує навчання англійською. Українцям нескладно вивчити споріднену польську мову, і обрати ВНЗ для вступу у Кракові, Любліні чи Варшаві.
Отже, до вибору навчального вузу, як і майбутнього фаху, варто віднестися з усією відповідальністю, щоб не шкодувати потім за безцільно втрачені студентські роки. Навчання в правильно обраному вузі дозволить не лише плідно і насичено провести найкращі роки свого життя, а й завести чимало корисних знайомств. І навіть якщо під тиском обставин доведеться обрати для навчання не самий престижний заклад, це не причина для гнітючих думок: наша доля завжди знаходиться в наших руках, а сумлінне навчання, збагачення новими знаннями обов’язково принесуть потрібний результат.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?