Це питання доцільно розглянути з двох причин. По-перше, купувати книги і до війни було недешевим задоволенням, а зараз – тим більше. А от читати чудову літературу, маючи під рукою тільки телефон – можна запросто. І зауважте, ми говоримо не про піратські книги, а про безкоштовні книги з онлайн-додатку Якабу. Насправді вони багато цікавих книг пропонують для безкоштовного прочитання (за що їм честь і хвала), але давайте в цій статті з’ясуємо, які гарні книги можна прочитати передусім. І все, що для цього потрібно – це мати під рукою телефон і десять-двадцять хвилин перерви на робочому місці.
Читаючи Ремарка в наш час, знаходиш багато паралелей між нашим теперішнім життям і тією страшною війною, яка відгриміла мільйонами артилерійських залпів вісімдесят років тому. Історія повторюється, хоча люди, які пережили Другу світову війну, надіялися і вірили в те, що подібного жахіття більше не повториться в історії людства.
Чому варто читати Ремарка? Хоча б тому, що він є одним з голосів «втраченого покоління», а його прозі властива особлива меланхолія, настояна на гіркій суміші ностальгії та смутку, бо чимало мрій і прагнень людей, які жили в першій половині ХХ століття, забрала із собою тодішня війна. До речі, ви знали, що в гітлерівській Німеччині влаштовували привселюдні спалювання романів Ремарка? Хоча б через це його варто почитати, щоб знати і розуміти, чому його так ненавидів нацистський режим.
«Війна – це мир, свобода – це рабство, незнання – сила».
Хто ще не знайомий з цим культовим романом, як вам ці слова, взяті в лапки – нічого не нагадують? Що цікаво, перші п’ятдесят років після виходу в світ цей роман сприймався як їдка сатира на тоталітарні режими комуністичних держав. Але зараз ми бачимо, що для наших сусідів нападати на інші держави – це означає захищати себе, а за слово «свобода», написане на листочку, можна загриміти в автозак.
До речі, одного росіянина нещодавно затримали за те, що він в публічному місці безкоштовно роздавав примірники цього роману. І це ще одна причина, щоб почитати «1984», якщо ви досі цього не зробили.
А тепер поговоримо про одного з найвидатніших українських письменників сучасності. Харків’янин Сергій Жадан, який зараз активно волонтерить і допомагає збройним силам як тільки може, написав роман «Інтернат».
Про що цей роман? Перед нами розгортається історія про звичайного шкільного вчителя з Донецької області, який взимку 2015 року постав між непростим вибором. Йому належить визначити, де правда, а де брехня, і на чиєму боці його дім. Безперечно, це один із тих сучасних українських романів, які потрібно прочитати кожному українцю. Жадан у властивій йому реалістичній манері і без жодних прикрас показує ті жахливі події, які відбувалися сім років тому на Донбасі, і які продовжують відбуватися зараз, тільки в значно більших масштабах.
До речі, польські культурні діячі висунули Сергія Жадана на здобуття Нобелівської премії з літератури. Будемо сподіватися, що Жадан стане першим українським письменником, який отримає цю престижну премію. А поки що – читаємо, працюємо, допомагаємо ЗСУ і підтримуємо себе та наших близьких.
Насправді безкоштовних книг у додатку Якабу значно більше, і їх перераховувати можна дуже довго. Бізнес, економіка, мотиваційна і художня література – ваша самоосвіта можлива навіть в умовах війни. Хто знає, коли вам ці знання знадобляться, чи не так? Тож портал Jobs.ua бажає вам не втрачати бойового духу, працювати і розвивати себе в інших напрямках навіть на робочому місці. І все, що для цього потрібно – ваш власний смартфон і десять-двадцять хвилин перерви.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».