Офіс – це те місце, де ми проводимо достатньо багато часу, тому варто відчувати себе в ньому комфортно. А для цього необхідно притримуватись ряду неофіційних правил етикету, які допоможуть налагодити спілкування і уникнути неприємних ситуацій.
Відразу, прийшовши в офіс, необхідно привітатись з колегами. Найкращий варіант – скористатись нейтральною фразою, наприклад: «Доброго ранку». На привітання потрібно відповідати так же. Якщо бачите незнайому людину, то можна їй кивнути чи просто посміхнутися.
Є ряд правил офісної комунікації, про які необхідно знати:
Дуже важливо поважати приватне життя колег. Не можна читати чужу пошту і текст на моніторі, спостерігати без дозволу за тим, чим займається колега. Є ще таке правило: ділитись варто тільки тією інформацією, про яку не соромно буде дізнатись з випуску новин.
Для того щоб спілкування з колегами було приємним і не на підвищених тонах, варто постаратись не створювати зайвого шуму. Необхідно дотримуватись декількох простих правил:
Якщо ви любите слухати музику під час робочого дня, то варто відрегулювати гучність, оскільки нерідко буває, що звуки чутні, навіть при користуванні навушниками.
Не варто розмовляти по телефону на підвищених тонах. Така манера викликає занепокоєння у тих, хто знаходиться навколо.
Якщо ви розмовляєте по телефону з колегою, який вищий по посаді, то трубку повинен першим покласти саме він. Якщо ж статус однаковий, то розмову завершує той, хто зателефонував.
Не рекомендується вести довгі переговори у спільному кабінеті. Якщо розмова потребує більше декількох хвилин, то краще скористатись конференц-залом.
Кожна компанія має правила, яких варто дотримуватись. Зазвичай вони прописуються в посадовій інструкції чи договорі. Існують і рекомендації, про які ніхто не розповість, але їх знання і виконання допоможе підтримувати хорошу репутацію серед колег. Таких правил декілька:
Якщо потрібно причепуритись, то це потрібно робити лише в туалеті. Важливо, щоб аромат парфумів був легким.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».