Офіс – це те місце, де ми проводимо достатньо багато часу, тому варто відчувати себе в ньому комфортно. А для цього необхідно притримуватись ряду неофіційних правил етикету, які допоможуть налагодити спілкування і уникнути неприємних ситуацій.
Відразу, прийшовши в офіс, необхідно привітатись з колегами. Найкращий варіант – скористатись нейтральною фразою, наприклад: «Доброго ранку». На привітання потрібно відповідати так же. Якщо бачите незнайому людину, то можна їй кивнути чи просто посміхнутися.
Є ряд правил офісної комунікації, про які необхідно знати:
Дуже важливо поважати приватне життя колег. Не можна читати чужу пошту і текст на моніторі, спостерігати без дозволу за тим, чим займається колега. Є ще таке правило: ділитись варто тільки тією інформацією, про яку не соромно буде дізнатись з випуску новин.
Для того щоб спілкування з колегами було приємним і не на підвищених тонах, варто постаратись не створювати зайвого шуму. Необхідно дотримуватись декількох простих правил:
Якщо ви любите слухати музику під час робочого дня, то варто відрегулювати гучність, оскільки нерідко буває, що звуки чутні, навіть при користуванні навушниками.
Не варто розмовляти по телефону на підвищених тонах. Така манера викликає занепокоєння у тих, хто знаходиться навколо.
Якщо ви розмовляєте по телефону з колегою, який вищий по посаді, то трубку повинен першим покласти саме він. Якщо ж статус однаковий, то розмову завершує той, хто зателефонував.
Не рекомендується вести довгі переговори у спільному кабінеті. Якщо розмова потребує більше декількох хвилин, то краще скористатись конференц-залом.
Кожна компанія має правила, яких варто дотримуватись. Зазвичай вони прописуються в посадовій інструкції чи договорі. Існують і рекомендації, про які ніхто не розповість, але їх знання і виконання допоможе підтримувати хорошу репутацію серед колег. Таких правил декілька:
Якщо потрібно причепуритись, то це потрібно робити лише в туалеті. Важливо, щоб аромат парфумів був легким.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.