RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Що робити вчителю, якщо в учня є підозра на коронавірус

Що робити вчителю, якщо в учня є підозра на коронавірус

21.08.2020 372
Що робити вчителю, якщо в учня є підозра на коронавірус

Що робити вчителю, якщо в учня є підозра на коронавірус

21.08.2020     372

Освітяни Києва розробили алгоритм дій для вчителів на випадок, якщо вони виявлять у дітей симптоми COVID-19. Відповідний пост виклала на своїй facebook-сторінці Олена Фіданян, директорка Департаменту освіти та науки Києва. Дані рекомендації стосуються не тільки шкіл, а й дитячих садочків.

Директорка департаменту зазначила, що вони з колегами вивчали зарубіжний і власний досвід, щоб встигнути до кінця літа підготувати чітку інструкцію у вигляді брошури з покроковою візуалізацією. То який алгоритм дій у випадку, якщо вчитель спостеріг у свого учня ознаки захворювання, який за всіма симптомами нагадує зараження коронавірусом? Розглянемо покрокову інструкцію.

Алгоритм дій, якщо в дитини зафіксували в школі симптоми COVID-19

  • При перших ознаках на захворювання коронавірусом вчителі чи вихователі по телефону повідомляють черговому адміністратору чи медичному працівнику про цей випадок;
  • Медпрацівник тимчасово поміщає дитину в кімнату ізоляції (для цієї мети адміністрація школи чи садочку повинна виділити окреме приміщення), після чого медик зобов’язаний повідомити завгоспа про приміщення, яке потрібно терміново продезінфікувати;
  • Групу чи клас, де зауважили дитину із симптомами захворювання на COVID-19, ізолюють від решти дітей школи чи садочка, з обмеженням пересування по території. Якщо виникне така необхідність, медпрацівник викликає до закладу карету швидкої допомоги;
  • Завгосп дає доручення технічному працівнику провести дезінфекцію приміщень;
  • Наступний важливий крок – інформування черговим адміністратором батьків інфікованої дитини та міського (чи районного) управління освіти про факт виявлення дитини з ознаками коронавірусної хвороби; після інформування адміністратор дає доручення обмежити вхід до приміщень, в яких перебувала дитина;
  • Районне управління освіти, в свою чергу, зобов’язане повідомити про цей випадок в управління Держспоживслужби та медичну установу;
  • Наступний крок – проведення інструктажу з дітьми, які контактували з дитиною з симптомами небезпечного захворювання. Вчителі чи вихователі роз’яснюють дітям, як їм поводитися в цій ситуації, зокрема, що їм потрібно перейти на самоізоляцію до моменту, коли будуть отримані результати лабораторних досліджень;
  • Далі справа за лабораторією. Якщо тест на коронавірус негативний, діти повертаються до занять, якщо позитивний – привіт дистанційне навчання на два тижні.

Нагадаємо, нещодавно Jobs.ua повідомляли про рекомендації МОН щодо здійснення безпечного навчання в учбових закладах, адже, попри складну ситуацію з перебігом захворюваності на COVID-19, в Україні школи таки відкриються з 1 вересня. Не працюватимуть навчальні заклади тільки в «червоній» зоні.

Для шкіл і дошкільних установ розпочинається «гаряча» пора: окрім підготовки до нового навчального року в непростих умовах, прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив керівникам МОЗ і МОН здійснити перевірки навчально-виховних закладів на порядок дотримання протиепідемічних заходів.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх