RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Що робити вчителю, якщо в учня є підозра на коронавірус

Що робити вчителю, якщо в учня є підозра на коронавірус

21.08.2020 381
Що робити вчителю, якщо в учня є підозра на коронавірус

Що робити вчителю, якщо в учня є підозра на коронавірус

21.08.2020     381

Освітяни Києва розробили алгоритм дій для вчителів на випадок, якщо вони виявлять у дітей симптоми COVID-19. Відповідний пост виклала на своїй facebook-сторінці Олена Фіданян, директорка Департаменту освіти та науки Києва. Дані рекомендації стосуються не тільки шкіл, а й дитячих садочків.

Директорка департаменту зазначила, що вони з колегами вивчали зарубіжний і власний досвід, щоб встигнути до кінця літа підготувати чітку інструкцію у вигляді брошури з покроковою візуалізацією. То який алгоритм дій у випадку, якщо вчитель спостеріг у свого учня ознаки захворювання, який за всіма симптомами нагадує зараження коронавірусом? Розглянемо покрокову інструкцію.

Алгоритм дій, якщо в дитини зафіксували в школі симптоми COVID-19

  • При перших ознаках на захворювання коронавірусом вчителі чи вихователі по телефону повідомляють черговому адміністратору чи медичному працівнику про цей випадок;
  • Медпрацівник тимчасово поміщає дитину в кімнату ізоляції (для цієї мети адміністрація школи чи садочку повинна виділити окреме приміщення), після чого медик зобов’язаний повідомити завгоспа про приміщення, яке потрібно терміново продезінфікувати;
  • Групу чи клас, де зауважили дитину із симптомами захворювання на COVID-19, ізолюють від решти дітей школи чи садочка, з обмеженням пересування по території. Якщо виникне така необхідність, медпрацівник викликає до закладу карету швидкої допомоги;
  • Завгосп дає доручення технічному працівнику провести дезінфекцію приміщень;
  • Наступний важливий крок – інформування черговим адміністратором батьків інфікованої дитини та міського (чи районного) управління освіти про факт виявлення дитини з ознаками коронавірусної хвороби; після інформування адміністратор дає доручення обмежити вхід до приміщень, в яких перебувала дитина;
  • Районне управління освіти, в свою чергу, зобов’язане повідомити про цей випадок в управління Держспоживслужби та медичну установу;
  • Наступний крок – проведення інструктажу з дітьми, які контактували з дитиною з симптомами небезпечного захворювання. Вчителі чи вихователі роз’яснюють дітям, як їм поводитися в цій ситуації, зокрема, що їм потрібно перейти на самоізоляцію до моменту, коли будуть отримані результати лабораторних досліджень;
  • Далі справа за лабораторією. Якщо тест на коронавірус негативний, діти повертаються до занять, якщо позитивний – привіт дистанційне навчання на два тижні.

Нагадаємо, нещодавно Jobs.ua повідомляли про рекомендації МОН щодо здійснення безпечного навчання в учбових закладах, адже, попри складну ситуацію з перебігом захворюваності на COVID-19, в Україні школи таки відкриються з 1 вересня. Не працюватимуть навчальні заклади тільки в «червоній» зоні.

Для шкіл і дошкільних установ розпочинається «гаряча» пора: окрім підготовки до нового навчального року в непростих умовах, прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив керівникам МОЗ і МОН здійснити перевірки навчально-виховних закладів на порядок дотримання протиепідемічних заходів.

Читайте также

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 Февраль, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 Февраль, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 Январь, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 Январь, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 


↑ Наверх