Раніше Jobs.ua писали про опубліковані МОН методичні рекомендації, як розпочинати і проводити новий навчальний рік в умовах коронавірусної пандемії. 17 серпня під час спілкування з пресою міністр охорони здоров’я Максим Степанов роз’яснив деякі моменти стосовно того, як запровадити у школах максимально безпечне навчання.
Питання, яке всерйоз турбує батьків, адже навчальний рік от-от розпочнеться – чи буде в школах роздільне навчання? Тобто чи вчитимуться молодші школярі до обіду, а старші – після?
Міністр охорони здоров’я розповів, що ці моменти висвітлені в рекомендаціях МОН. А однозначно відповісти тут важко, адже школи в Україні відрізняються за кількістю дітей, тому з цим питанням доцільніше звертатися до керівництва навчальних закладів.
Максим Степанов також зазначив, що обидва міністерства – МОЗ і МОН – стоять на тому, щоб навчання розпочалося 1 вересня, як і кожного року. Але якщо навчальні заклади розташовуються в червоній зоні, відвідувати їх не можна буде. І немає різниці, державні це заклади чи приватні. Такі школи навчатимуться в дистанційному режимі.
Зазначимо, що працівники учбових закладів повинні ознайомитися з інструктажем, як здійснювати превентивні заходи щодо протидії поширення коронавірусу, як дотримуватися респіраторної гігієни тощо. Адміністрація шкіл і вузів повинна забезпечити своїх працівників захисними масками з розрахунку одна маска на три години роботи.
Звичайно, непрості виклики постали перед освітянами цього року. Але, як запевняють в МОН, вони роблять все можливе, щоб полегшити роботу вчителям. Саме для цієї цілі Міністерство освіти і науки України презентувало 18 серпня онлайн-курс із рекомендаціями, як проводити дистанційне і змішане навчання. Щоб зареєструватися на онлайн-курс, завітайте на освітній портал МОН.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?