UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Новини
  5. Міністр охорони здоров’я роз’яснив, як проводити безпечне навчання в умовах пандемії коронавірусу

Міністр охорони здоров’я роз’яснив, як проводити безпечне навчання в умовах пандемії коронавірусу

18.08.2020 359
Міністр охорони здоров’я роз’яснив, як проводити безпечне навчання в умовах пандемії коронавірусу

Міністр охорони здоров’я роз’яснив, як проводити безпечне навчання в умовах пандемії коронавірусу

18.08.2020     359

Раніше Jobs.ua писали про опубліковані МОН методичні рекомендації, як розпочинати і проводити новий навчальний рік в умовах коронавірусної пандемії. 17 серпня під час спілкування з пресою міністр охорони здоров’я Максим Степанов роз’яснив деякі моменти стосовно того, як запровадити у школах максимально безпечне навчання.

Питання, яке всерйоз турбує батьків, адже навчальний рік от-от розпочнеться – чи буде в школах роздільне навчання? Тобто чи вчитимуться молодші школярі до обіду, а старші – після?

Міністр охорони здоров’я розповів, що ці моменти висвітлені в рекомендаціях МОН. А однозначно відповісти тут важко, адже школи в Україні відрізняються за кількістю дітей, тому з цим питанням доцільніше звертатися до керівництва навчальних закладів.

Максим Степанов також зазначив, що обидва міністерства – МОЗ і МОН – стоять на тому, щоб навчання розпочалося 1 вересня, як і кожного року. Але якщо навчальні заклади розташовуються в червоній зоні, відвідувати їх не можна буде. І немає різниці, державні це заклади чи приватні. Такі школи навчатимуться в дистанційному режимі.

Які найважливіші пункти можна виділити серед рекомендацій МОН?

  • Якщо температура працівника школи перевищує 37,20С, до роботи його допускати не можна;
  • Учні, студенти, працівники шкіл і всіх типів навчальних закладів повинні дотримуватися профілактичних засобів щодо протидії поширення коронавірусу, а також вміти розпізнавати симптоми захворювання;
  • На керівництво навчального закладу лягає питання розробки маршрутів всередині школи і біля неї, щоб уникнути небажаних скупчень учнів чи студентів;
  • Вчителям доручається перевірка учнів перед початком занять на предмет респіраторних захворювань;
  • Мінімізація переміщення учнів всередині школи – МОН рекомендує проводити заняття в одному кабінеті;
  • Розпланувати розклад уроків таким чином, щоб початок і кінець уроків в один класах не збігалися з проведенням уроків в інших класах; за таких умов учні і студенти менше контактуватимуть між собою (але це ще питання, як воно спрацює на практиці);
  • Якщо є можливість, проводити уроки на свіжому повітрі;
  • Здійснювати регулярне провітрювання класу – десять хвилин після кожного уроку;
  • Встановити на шкільних територіях контейнери для використаних рукавичок і масок;
  • Навчальні заклади повинні бути забезпечені антисептиками, рідким милом та паперовими рушниками. Використовувати багаторазові рушники забороняється.

Зазначимо, що працівники учбових закладів повинні ознайомитися з інструктажем, як здійснювати превентивні заходи щодо протидії поширення коронавірусу, як дотримуватися респіраторної гігієни тощо. Адміністрація шкіл і вузів повинна забезпечити своїх працівників захисними масками з розрахунку одна маска на три години роботи.

Звичайно, непрості виклики постали перед освітянами цього року. Але, як запевняють в МОН, вони роблять все можливе, щоб полегшити роботу вчителям. Саме для цієї цілі Міністерство освіти і науки України презентувало 18 серпня онлайн-курс із рекомендаціями, як проводити дистанційне і змішане навчання. Щоб зареєструватися на онлайн-курс, завітайте на освітній портал МОН.

Читайте також

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.


Часто шукають

↑ Вгору