Часто в працюючої людини виникають певні питання щодо правильного працевлаштування, нарахування їй зарплати, пройдених атестації, фактів звільнення або існуючої на роботі будь-якої дискримінації.
В умовах ринку праці, що склалися наразі, при існуючому великому попиті на працівників, зокрема на працівників, що мають високу кваліфікацію, українські роботодавці мають використовувати різноманітні «додаткові» інструменти для залучення кандидатів до роботи на себе. Одним з таких інструментів є соціальний пакет.
Зазвичай, до складу так званого соціального пакету входять будь-які додаткові пільги, наявні у компанії бонуси, які роботодавець пропонує надавати разом із «базовими соціальними гарантіями». Слід враховувати, що такі складові соціального пакета можуть бути різними та унікальними у кожній, окремо взятій компанії.
Здебільше , до соціального пакету вітчизняні роботодавці включають:
Те наповнення, що має містити соціальний пакет, як правило, залежить від існуючої конкуренції на місцевому ринку праці, рівнем розвитку компанії - роботодавця, його необхідністю щодо утримання на робочому місці потрібних високопрофесійних працівників, тощо. На зміст такого соціального пакету, також впливатимуть певні потреби у який-небудь конкретній сфері.
Не зважаючи на те, що сама можливість надавати додаткові пільги працівникам, окрім тих, що обумовлені законодавством, міститься у статті 9-1 Кодексу законів про працю України, слід розрізняти соціальний пакет та соціальні трудові гарантії.
Наприклад, наявність основної відпустки (тривалість 24 календарних дні) - передбачена Законом України «Про відпустки», так як й наявність належних умов праці чи офіційного працевлаштування робітників, обумовлених вимогами КЗпП України. Тож, виконання цих вимог не є наданням соціального пакету з боку роботодавців – вони лише виконують те, що від них вимагає законодавство. Проте, наявність справжніх додаткових послуг, таких як корпоративний транспорт, оплачений компанією, тренажерний зал чи відпочинок є тими самими 2заохоченнями» з боку роботодавця та можуть бути внесені до соціального пакета.
Згідно до Закону України, будь-який роботодавець, що використовує найману працю, повинен забезпечити основний рівень умов для нормального отримання громадянами можливості здійснити їх права на працю. Зокрема, до таких трудових соціальних гарантій належать:
Також, від того в якій сфері діяльності працює роботодавець, до нього можуть застосовуватися інші вимоги надання працівникам соціальних гарантій, передбачених спеціальним законодавством країни.
Слід пам’ятати, що чинне законодавство не передбачає такого обов’язку роботодавця, як забезпечення працівників соціальними пакетами. Певні норми законодавства щодо найманих працівників, роботодавець має виконувати, проте, всі інші бонуси залишаються можливими тільки на його власний розсуд.
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.
Розглянемо в статті метод STAR, щоб ваші відповіді на співбесідах набрали структурованого вигляду, були логічними, зрозумілими і переконливими.