Працювати в штаті чи на фрілансі вибір кожного особисто, особливо якщо це стосується такого невизначеного часу як війна. В цей час спеціалісти найчастіше звертаються до форми роботи фрілансу. Проте через деякі особливості та недоліки деякі спеціалісти все ж таки обирають штатну роботу і шукають або офісну роботу, або роботу в компанії. Давайте разом з Jobs.ua розберемось, чим відрізняється штатна робота від фрілансу, порівняємо їх недоліки та допоможемо визначитись з вибором в цей буремний час.
Штатна робота - найбільш розповсюджена форма роботи, коли робітника наймають за трудовим договором. Найчастіше такі співробітники працюють в офісі в компанії та виконують завдання поставлені керівником разом з командою, де кожен працівник є невід'ємною частиною тієї команди. Спеціалісти також можуть працювати дистанційно в зручних та безпечних для кожного з них умовах.
Фріланс - форма роботи, де спеціаліст - самозайнятий працівник, де виступає виконавцем конкретних завдань, заздалегідь обговорених та визначених з роботодавцем. Він самостійно шукає роботу та може ніяк юридично не фіксувати з роботодавцем деталі співпраці.
Особливості фрілансу
У фрілансера немає трудового договору, і це свобода обирати самостійно: час, місце власного процесу роботи. Вільний графік роботи допомагає будувати власний розпорядок дня. Так, є чіткі дедлайни, але в них просто потрібно вкладатися. Ще одна перевага - можливість познайомитись та налагодити нові цікаві контакти з іншими людьми різних сфер. І вибирати самостійно, з ким хочеш працювати. І хоча не завжди є впевненість, що завтра будуть завдання і стільки ж грошей, скільки минулого місяця, проте його успіх в руках спеціаліста. Пошук нових завдань та нерегулярний заробіток напружують, в цьому, звісно, мінус роботи фрілансера.
Особливості штатної роботи
Навіть коли більша половина спеціалістів ринку праці перейде на фріланс, завжди знайдуться й ті, що залишуться у штаті. Така робота — це стабільність та гарантія, що тебе не звільнять завтра, а значить можна сподіватись на безтурботне завтра. Із трудовим договором зробити це не так просто. Але при цьому в штаті більше однотипної роботи. Ще у штаті є начальники, які контролюють роботу. І не завжди роблять це адекватно. У великих компаніях можна зіткнутися зі звітністю, купою правил - наприклад, запізнюватися не можна ні на хвилину - або токсичним колективом. Ну і є люди, яким дискомфортно працювати в оточенні команди: незручно позіхнути, поговорити з другом кілька хвилин, перекусити і таке інше. Проте штатна робота має більш зрозуміліші завдання, які ти можеш уточнити, обговорити та прояснити прямо тут і зараз. На фрілансі може виникати деяке непорозуміння через відсутності комунікації тет-а-тет. Плюс уточнення цих завдань часто відбирає час, сили, нерви.
Працювати в штаті чи на фрілансі - вибір ваш. Проте найкращим рішенням для обох форм роботи в наш час стане дистанційна або віддалена праця, поглядаючи через призму безпеки та зручності в наш час.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.