UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. На роботі
  5. Штат чи фріланс: що вибрати під час війни

Штат чи фріланс: що вибрати під час війни

5.06.2022 491Автор: Лоліта Платошкіна
Штат чи фріланс: що вибрати під час війни

Штат чи фріланс: що вибрати під час війни

5.06.2022     491Автор: 

Працювати в штаті чи на фрілансі вибір кожного особисто, особливо якщо це стосується такого невизначеного часу як війна. В цей час спеціалісти найчастіше звертаються до форми роботи фрілансу. Проте через деякі особливості та недоліки деякі спеціалісти все ж таки обирають штатну роботу і шукають або офісну роботу, або роботу в компанії. Давайте разом з Jobs.ua розберемось, чим відрізняється штатна робота від фрілансу, порівняємо їх недоліки та допоможемо визначитись з вибором в цей буремний час.

Чим фріланс відрізняється від штатної роботи

Штатна робота - найбільш розповсюджена форма роботи, коли робітника наймають за трудовим договором. Найчастіше такі співробітники працюють в офісі в компанії та виконують завдання поставлені керівником разом з командою, де кожен працівник є невід'ємною частиною тієї команди. Спеціалісти також можуть працювати дистанційно в зручних та безпечних для кожного з них умовах.

Фріланс - форма роботи, де спеціаліст - самозайнятий працівник, де виступає виконавцем конкретних завдань, заздалегідь обговорених та визначених з роботодавцем. Він самостійно шукає роботу та може ніяк юридично не фіксувати з роботодавцем деталі співпраці.

Особливості фрілансу

У фрілансера немає трудового договору, і це свобода обирати самостійно: час, місце власного процесу роботи. Вільний графік роботи допомагає будувати власний розпорядок дня. Так, є чіткі дедлайни, але в них просто потрібно вкладатися. Ще одна перевага - можливість познайомитись та налагодити нові цікаві контакти з іншими людьми різних сфер. І вибирати самостійно, з ким хочеш працювати. І хоча не завжди є впевненість, що завтра будуть завдання і стільки ж грошей, скільки минулого місяця, проте його успіх в руках спеціаліста. Пошук нових завдань та нерегулярний заробіток напружують, в цьому, звісно, мінус роботи фрілансера.

Особливості штатної роботи

Навіть коли більша половина спеціалістів ринку праці перейде на фріланс, завжди знайдуться й ті, що залишуться у штаті. Така робота — це стабільність та гарантія, що тебе не звільнять завтра, а значить можна сподіватись на безтурботне завтра. Із трудовим договором зробити це не так просто. Але при цьому в штаті більше однотипної роботи. Ще у штаті є начальники, які контролюють роботу. І не завжди роблять це адекватно. У великих компаніях можна зіткнутися зі звітністю, купою правил - наприклад, запізнюватися не можна ні на хвилину - або токсичним колективом. Ну і є люди, яким дискомфортно працювати в оточенні команди: незручно позіхнути, поговорити з другом кілька хвилин, перекусити і таке інше. Проте штатна робота має більш зрозуміліші завдання, які ти можеш уточнити, обговорити та прояснити прямо тут і зараз. На фрілансі може виникати деяке непорозуміння через відсутності комунікації тет-а-тет. Плюс уточнення цих завдань часто відбирає час, сили, нерви.

Працювати в штаті чи на фрілансі - вибір ваш. Проте найкращим рішенням для обох форм роботи в наш час стане дистанційна або віддалена праця, поглядаючи через призму безпеки та зручності в наш час.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


Часто шукають

↑ Вгору