RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Тенденции рынка образования
  5. STEAM-освіта: як зацікавити дітей наукою в сучасній школі

STEAM-освіта: як зацікавити дітей наукою в сучасній школі

26.08.2020 550
STEAM-освіта: як зацікавити дітей наукою в сучасній школі

STEAM-освіта: як зацікавити дітей наукою в сучасній школі

26.08.2020     550

Навіть в наш технологічно просунутий час багато людей уявляють вивчення наукових дисциплін в школі за досить застарілими лекалами. Якщо говорити про біологію, то перше, що спадає на думку пересічній людині – це розглядання листочків чи шкірки цибулі під мікроскопом, препарування жабок. Якщо говорити про фізику – то нудні досліди з допотопним обладнанням, на яких частенько стоїть лейбл неіснуючої вже держави. То як оживити щоденні уроки в школі, щоб у дітей горіли очі, коли вони згадують за біологію чи фізику? Насправді це може зробити кожен вчитель, і без особливих зусиль.

Що таке STEAM-освіта?

Звичайно, вчителям потрібно бути в тренді, іти в ногу із сучасними технологіями. Допоможуть їм в цьому принципи STEAM-освіти, яка охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику (Mathematics). Як бачимо з розшифровки слова «STEAM», технічні знання і навички поєднуються з мистецтвом і креативністю.

Наприклад, дітям дається завдання спроектувати «розумний будинок». Окрім технічних моментів, діти за допомогою своєї уяви повинні спроектувати таке житло, щоб воно виглядало естетично привабливим і було зручним для життя.

Особливістю STEAM-освіти є те, що в центрі навчального процесу є практичне завдання, яке потрібно вирішити, а не постать вчителя. Другою особливістю є вирішення практичних задач шляхом проб і помилок, а не завчанням «сухої» теоретичної частини. Розвинені країни вже підхопили цей тренд і активно запроваджують в свої освітні програми.

Меми і відео з Тік-Ток – як вони можуть допомогти вчителю в сучасній школі

Розпочинати і завершувати уроки з тематичних мемів – це весело і пізнавально. Діти налаштовуються на цікаве заняття, краще засвоюють інформацію, адже та інформація, яка подається їм з позитивом і жартами, вріжеться в пам’ять і викликатиме посмішку навіть багато років після завершення школи.

TikTok, Instagram та YouTube – ці інтернет-ресурси діти, як правило, використовують не за призначенням. А скільки цікавої і корисної інформації може почерпнути з них вчитель, якщо підійде до освітнього процесу з творчою іскрою! Це ж безмежне джерело для створення відео-презентацій і тематичних роликів, а стільки професійних світлин зі світу фауни і флори, техніки та інженерії, культури і мистецтва, як в Інстаграмі, важко знайти в будь-якому іншому місці.

Насправді це неважко – зробити так, щоб з уроків діти поверталися з сяючими очима і з захопленням переповідали вдома батькам, що нового вони сьогодні дізналися в школі, яке круте заняття вони мали з фізики чи біології. Кожен педагог може таким чином організувати свій навчальний процес, і все, що для цього потрібно – трохи творчого запалу, креативу і вміння підлаштовуватися під сучасні тренди. Тож всім вчителям, наставникам і менторам Jobs.ua бажають плідного навчального року, адже хто знає – а раптом саме ваш учень чи учениця винайдуть в майбутньому ліки від раку чи знайдуть ефективний спосіб продовжити тривалість життя.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх