Брехати погано, всі ми чудово знаємо про це. Але якщо ви трошки прикрасили свої досягнення на співбесіді, це теж можна вважати брехнею, чи не так? Та й рекрутери іноді ставлять такі питання, чесна і правдива відповідь на які позбавила б усіх шансів отримати бажану роботу. Тож давайте з’ясуємо, де саме на співбесіді можна проявити трошки тактичної хитрості. А чи називати це маленькою брехнею – це вже радше семантичні нюанси.
Погодьтеся, не надто тактовне та ввічливе питання до кандидата, який прийшов влаштовуватися саме в цю компанію. Яка, за великим рахунком, різниця, скільки платили на попередній роботі? Невже рекрутер цієї компанії збирається прив’язати його майбутню зарплату до колишньої? Мабуть, що ні. Або так. Тоді що виходить – він хоче схитрити?
Може й таке бути, що пошукач отримував мінімальну зарплату (як приклад). І не тому, що він ні на що не здатний, а просто компанія така трапилася, що економила на всьому до найменшої копійчини. Невже йому потрібно червоніти в цю мить і, називаючи маленьку суму, відчувати себе повним невдахою?
Можливі варіанти відповіді на таке каверзне питання: або відповісти нейтрально в дусі «платили достатньо (нормально)», або дещо «прикрасити» цю цифру. Тут важливо, що у вас лишався простір для маневру, якщо рекрутер прагне відштовхнутися від названої вами суми.
Ви можете бути втомлені та виснажені, адже під час війни важко залишатися абсолютним «живчиком», але не показуйте цього на співбесіді. Більше говоріть про свою мотивованість, ініціативність, вміння зібратися в стресовій ситуації і успішно виконувати робочі завдання. Добре було б підкріпити ці слова реальними прикладами з попередньої роботи. Важливо, звісно, не перегнути палицю, щоб не викликати підозр в рекрутера.
Навіть якщо ви не любите командну роботу, говорити про це вголос в жодному разі не потрібно. Зрозуміло, що не треба з фальшивим запалом доводити, як ви любите працювати в команді. Але грамотно донести думку, що ви тільки «за», і що без проблем зійдетеся з незнайомими людьми – це та сама тактична хитрість, про яку ми згадали ще в заголовку статті.
Насправді ця сфера діяльності, куди ви прийшли влаштовуватися на роботу, може вас не так уже й сильно цікавити. Але ця робота вам потрібно з цілком об’єктивних причин, тому вдатися з вашого боку до тактичної хитрості нікому не зашкодить. Тим паче, якщо ви плануєте сумлінно працювати, бо ця робота вам дуже потрібна. Постарайтеся знайти справді щось цікаве в цій сфері діяльності, і згадайте про це в розмові. В ідеалі – не один раз, але м’яко і ненав’язливо. Знову ж таки, щоб не викликати зайвих підозр в рекрутера.
Як бачимо, не стільки про брехню йдеться в наведених вище порадах, а швидше про майстерність переговорів та комунікації. Портал Jobs.ua застерігає всіх можливих пошукачів від справді шахрайських способів отримати майбутню роботу. Це швидше зашкодить, ніж принесе реальну користь в майбутньому.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.