RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. На работе
  5. Тихе звільнення, як спосіб відстояти власні кордони

Тихе звільнення, як спосіб відстояти власні кордони

10.09.2022 454Автор: Лоліта Платошкіна
Тихе звільнення, як спосіб відстояти власні кордони

Тихе звільнення, як спосіб відстояти власні кордони

10.09.2022     454Автор: 

Кожний спеціаліст перед остаточним рішенням звільнитися намагається випробувати будь-які можливі способи боротися з усім, що не задовольняє та становить незручності на робочому місці. На жаль, у нас немає можливості вплинути на всі робочі обставини та виправити ситуацію на краще, тому іноді спеціалісти вимушені обрати звільнення з компанії, і останнім часом все більшого тренду набуває модний термін “тихе звільнення”. Спробуємо сьогодні розібратись, що це таке і чому він виник.

Безумовно, події останніх місяців і років змінили назавжди погляди робітників на те, які форми зайнятості існують, які вам найкраще підходять, як найкраще будувати власний графік роботи, щоб обмежити навантаження. Спеціалісти стали серйозно замислюватись над кар’єрою, професійним ростом, своїм місцем в компанії, розвитком та ще багато чим. Одними з головних причин звільнення спеціалістів з українських компаній були: низька оплата праці, велике навантаження, неможливість подальшого розвитку, труднощі комунікацій. Саме такі причини підштовхували спеціалістів тихо поступово відмовлятися від ненормованої роботи та змінювати принцип жити роботою. Таке тихе відсторонення й називається тихим звільненням, або Quite Qutting. Іншими словами, спеціалісти виконують тільки ту роботу, що зафіксована в трудовому договорі.

Що лежить в основі тихого звільнення

В основі тихого звільнення спеціалістів лежить незадоволення та незгода робітника виконувати більше роботи і брати більше на себе відповідальності ніж на нього чи неї накладає керівництво. Все більше спеціалістів, які бажають приходити на роботу, щоб чітко виконати власні обов’язки без стресу, навантажень та повернутись вчасно додому без зайвих кранчів. Не можна сказати, що тихого звільнення не було і раніше, поки шукали нову роботу або через виснаження спеціалісти часто практикували тихе звільнення. Просто завдяки соціальним мережам, цей термін і спосіб інакшого підходу до сприймання перепрацювань примусив масово ділитися думками з цього приводу.

Концепція тихого звільнення, як і будь-яка, має свої переваги і недоліки.

Тихе звільнення стане в пригоді всім, хто відчув на роботі сильне виснаження, емоційне вигорання та втому від монотонної роботи. Це можливість для таких спеціалістів відновити власні сили, змістити фокус уваги з негативних сторін праці на щось інше, спорт, сім’ю, саморозвиток. Це може допомогти людині знову зосередитися на аспектах життя поза роботою, доки вона не відновить власні сили. Проте не на постійних засадах, інакше це тільки відсторонить вас повністю від колективу, обов’язків. І звідси негативні сторони тихого звільнення, що полягають в можливості спеціаліста вийти за межі корпоративного життя та призвести до відсутності будь-якої мотивації та гнучкості, недостатньо розвинутих навичок, невміння працювати в команді.

Тихе звільнення також може стати непоганою перехідною ланкою до справжнього звільнення, в період якого ви можете спокійно зайнятися саморозвитком чи пошуком нового місця роботи. Згідно з опитуванням LinkedIn, так і відбувається. Деякі люди залишаються на своїй роботі та шукають іншу, отримуючи стабільну зарплату та зберігаючи медичну страховку чи інші пільги.

Читайте также

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 Декабрь, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 Декабрь, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.


↑ Наверх