RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Это важно знать каждому
  5. Тремтить голос перед важливим виступом? Дізнайтесь, як позбавитись цього

Тремтить голос перед важливим виступом? Дізнайтесь, як позбавитись цього

11.02.2022 1102
Тремтить голос перед важливим виступом? Дізнайтесь, як позбавитись цього

Тремтить голос перед важливим виступом? Дізнайтесь, як позбавитись цього

11.02.2022     1102

Якщо ви не раз зауважували, як перед важливим виступом, презентацією чи навіть просто розмовою у вас починає тремтіти голос – це означає, що пора з цим уже щось робити. Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує вам дізнатися, як надати своєму голосу виразності та впевненості.

Можливо, йдеться про спазм діафрагми?

Діафрагма – цікавий і важливий м’яз нашого тіла. Якщо не вдаватися в тонкощі будови нашого тіла, діафрагма розташовується під легенями. Внаслідок скорочення цього м’язу легені розтягуються, наче міхи, і наповнюються повітрям. Ви зауважували, що глибоке дихання дає більш енергійний та впевнений голос? А коли ми надмірно хвилюємося, це призводить до неприємних симптомів:

  • Голос починає тремтіти, стає глухим та невиразним,
  • Може заколоти в ребрах або початися приступ паніки. Якщо ви відчували коли-небудь щось подібне, ви розумієте, про що йдеться,
  • Аритмія – теж частий супутник спазму діафрагми.

І якщо біль між ребрами можна потерпіти, а приступ паніки – опанувати, то голос одразу все видасть: і ваші побоювання, і тривогу.

Навіть під впливом невеликого стресу у людини, яка виступає, можуть початися проблеми з голосом. Голос зазвучить слабко і тихо, бо страх робить дихання уривчастим і поверхневим. Тому в моменти хвилювання концентруйтесь на тому, як ви дихаєте. Глибоко вдихаючи і видихаючи повітря, ви зможете нормалізувати пульс і вернути силу і впевненість своєму голосу.

Щоб у такі моменти ви могли повернути «гучність» голосу, почніть виконувати нескладні тренування. У відповідальну мить ці тренування, повірте, себе виправдають.

Вчимося знімати спазм діафрагми

Ось коротка інструкція, як навчитися це робити.

Відшукайте діафрагму

Покладіть долоню на живіт і почніть гучно, проривним голосом вимовляти букву «К», роблячи паузу між вимовляннями. Ви одразу відчуєте, як «запрацює» діафрагма, яка мовби виштовхуватиме цей звук із живота. Якщо не зовсім відчули і збагнули, де розташовується і як працює цей м’яз, спробуйте ще один спосіб: займіть горизонтальне положення і надувайте живіт повітрям, щоб він зробився круглим, наче кулька. Надули живіт повітрям, видихнули; надули – видихнули… У надуванні живота активну участь бере саме діафрагма, яку нащупати рукою неможливо, адже м’яз розташовується під легенями, його роботу можна тільки відчути. І все ж – якщо ці прості вправи не дали вам розуміння, де ж та діафрагма розташовується, згадайте на додачу ті моменти, коли на вас нападала гикавка. Під час гикавки скорочується саме діафрагма.

Дихальні вправи

Навчіться дихати діафрагмою за принципом ЧОТИРИ-СІМ-ВІСІМ: глибоко вдихаєте носом, рахуючи подумки до чотирьох, потім затримуєте повітря, рахуючи до семи, і повільно видихаєте через рот, рахуючи до восьми. Насправді таких вправ набагато більше, ви можете знайти в інтернеті саме такі, які найбільше припадуть вам до смаку.

Встановіть спеціальний застосунок

Додатки на кшталт Vocal Image запропонують вам виконання вправ, принцип виконання яких пояснюється в коротких відеороликах. Ви зможете скласти індивідуальну програму тренувань, і додаток кожного дня нагадуватиме вам про неї. Серед інших вправ – постановка голосу і розвиток дикції, працювати над якою, безумовно, не завадить кожному з нас.

Успіхів у позбавленні від невпевненого голосу і власних зажимів, страхів! Не забувайте, що регулярне виконання вправ дозволить швидко взяти свій голос під контроль, якщо відчуєте, що почали надмірно хвилюватися.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх