RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Это важно знать каждому
  5. Тремтить голос перед важливим виступом? Дізнайтесь, як позбавитись цього

Тремтить голос перед важливим виступом? Дізнайтесь, як позбавитись цього

11.02.2022 1152
Тремтить голос перед важливим виступом? Дізнайтесь, як позбавитись цього

Тремтить голос перед важливим виступом? Дізнайтесь, як позбавитись цього

11.02.2022     1152

Якщо ви не раз зауважували, як перед важливим виступом, презентацією чи навіть просто розмовою у вас починає тремтіти голос – це означає, що пора з цим уже щось робити. Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує вам дізнатися, як надати своєму голосу виразності та впевненості.

Можливо, йдеться про спазм діафрагми?

Діафрагма – цікавий і важливий м’яз нашого тіла. Якщо не вдаватися в тонкощі будови нашого тіла, діафрагма розташовується під легенями. Внаслідок скорочення цього м’язу легені розтягуються, наче міхи, і наповнюються повітрям. Ви зауважували, що глибоке дихання дає більш енергійний та впевнений голос? А коли ми надмірно хвилюємося, це призводить до неприємних симптомів:

  • Голос починає тремтіти, стає глухим та невиразним,
  • Може заколоти в ребрах або початися приступ паніки. Якщо ви відчували коли-небудь щось подібне, ви розумієте, про що йдеться,
  • Аритмія – теж частий супутник спазму діафрагми.

І якщо біль між ребрами можна потерпіти, а приступ паніки – опанувати, то голос одразу все видасть: і ваші побоювання, і тривогу.

Навіть під впливом невеликого стресу у людини, яка виступає, можуть початися проблеми з голосом. Голос зазвучить слабко і тихо, бо страх робить дихання уривчастим і поверхневим. Тому в моменти хвилювання концентруйтесь на тому, як ви дихаєте. Глибоко вдихаючи і видихаючи повітря, ви зможете нормалізувати пульс і вернути силу і впевненість своєму голосу.

Щоб у такі моменти ви могли повернути «гучність» голосу, почніть виконувати нескладні тренування. У відповідальну мить ці тренування, повірте, себе виправдають.

Вчимося знімати спазм діафрагми

Ось коротка інструкція, як навчитися це робити.

Відшукайте діафрагму

Покладіть долоню на живіт і почніть гучно, проривним голосом вимовляти букву «К», роблячи паузу між вимовляннями. Ви одразу відчуєте, як «запрацює» діафрагма, яка мовби виштовхуватиме цей звук із живота. Якщо не зовсім відчули і збагнули, де розташовується і як працює цей м’яз, спробуйте ще один спосіб: займіть горизонтальне положення і надувайте живіт повітрям, щоб він зробився круглим, наче кулька. Надули живіт повітрям, видихнули; надули – видихнули… У надуванні живота активну участь бере саме діафрагма, яку нащупати рукою неможливо, адже м’яз розташовується під легенями, його роботу можна тільки відчути. І все ж – якщо ці прості вправи не дали вам розуміння, де ж та діафрагма розташовується, згадайте на додачу ті моменти, коли на вас нападала гикавка. Під час гикавки скорочується саме діафрагма.

Дихальні вправи

Навчіться дихати діафрагмою за принципом ЧОТИРИ-СІМ-ВІСІМ: глибоко вдихаєте носом, рахуючи подумки до чотирьох, потім затримуєте повітря, рахуючи до семи, і повільно видихаєте через рот, рахуючи до восьми. Насправді таких вправ набагато більше, ви можете знайти в інтернеті саме такі, які найбільше припадуть вам до смаку.

Встановіть спеціальний застосунок

Додатки на кшталт Vocal Image запропонують вам виконання вправ, принцип виконання яких пояснюється в коротких відеороликах. Ви зможете скласти індивідуальну програму тренувань, і додаток кожного дня нагадуватиме вам про неї. Серед інших вправ – постановка голосу і розвиток дикції, працювати над якою, безумовно, не завадить кожному з нас.

Успіхів у позбавленні від невпевненого голосу і власних зажимів, страхів! Не забувайте, що регулярне виконання вправ дозволить швидко взяти свій голос під контроль, якщо відчуєте, що почали надмірно хвилюватися.

Читайте также

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 Февраль, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 Февраль, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.


↑ Наверх