Американські університети славляться не лише високою якістю освіти, а й своїми традиціями і звичаями. Але в цій статті мова піде саме про Каліфорнійський технологічний університет, який стабільно потрапляє в топ-10 найкращих вузів світу. Jobs.ua підготували для вас підбірку цікавих традицій Калтеху.
В місті Пасадена (округ Лос-Анджелес) розташовується цей славетний університет, який складає сильну конкуренцію Массачусетському технологічному ун-ту за право вважатися найпередовішим технічним вузом країни. Навчатися тут чи не найважче, і за період навчання студенти повинні засвоїти дуже багато інформації. Але, попри напружене навчання, студенти встигають і розіграші влаштовувати, і місцевих традицій дотримуватися. А чудових традицій вистачає. Наприклад, День прогулу, про який ви прочитаєте нижче.
Найцікавіший День прогулу, безперечно, можна без вагань присуджувати студентам Калтеху. Річ у тому, що в так званий День прогулу студенти четвертих курсів виїжджають зі своїх кімнат, але залишають біля дверей хитромудрі пристрої і головоломки. Першокурсникам, щоб потрапити всередину, потрібно добре помізкувати. Багато студентів випускного курсу по кілька місяців планують складні механізовані чи комп’ютеризовані перепони, а професори цього дня люб’язно відміняють лекції, щоб студенти перших курсів могли продемонструвати гнучкість своїх мізків не лише на заняттях.
Ріхард Вагнер, якби був живий, неодмінно зацінив би одну чудову традицію студентів Калтеху. Уявіть собі перший день екзаменаційної сесії, точніше, ранній ранок. Що о такій порі роблять чемні студенти? Хтось ще досипає, хтось уже прокинувся і готується до нового дня… а в цей час рівно о 7:00 ранку на весь Каліфорнійський технологічний студенти вмикають «Політ валькірій». Причому грати цей твір в інший час забороняється, а порушників чекає печальна участь бути викупаними у басейні. Одягненими.
Студентське життя підпорядковується Кодексу честі, який стверджує, що в процесі навчання жоден студент не повинен скористатися несправедливою перевагою над іншим студентом Калтеху. Цей принцип настільки шанують в університеті, що професори навіть дозволяють собі робити те, що не зробили б їхні колеги у жодному іншому вузі – вони видають екзамени на дім, і студенти виконують екзаменаційні завдання тоді, коли їм зручно. І де їм зручно. Уявляєте такий рівень довіри викладачів до студентів у наших вузах?
Звичайно, випадки порушення Кодексу честі трапляються. На жаль, не всі студенти Калтеху благородні д’Артаньяни в душі – але таких випадків небагато, вони розслідуються створеною із самих студентів відповідної інстанції.
Окрім цього, студенти Каліфорнійського технологічного полюбляють цікаві розіграші, які влаштовують під час навчання. Із таких студентів, безсумнівно, й виходять потім ті самі інженери НАСА, які не лише проектують космічні місії, але й придумують для них цікаві загадки і головоломки. Свобода творчості, духу, ідей – у всій красі. І це прекрасно.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?