В нашей стране не существует четких законов, по которым оформляется рекомендация, хотя можно назвать несколько общих требований к оформлению. В западных компаниях рекомендательные письма выдаются в обязательном порядке всем сотрудникам, вне зависимости от занимаемой должности.
Рекомендательные письма часто запрашивают у сотрудников высшего и среднего звена, а вот у линейного сотрудника врядли попросят рекомендации. Все зависит от должности на которой вы работали, и на которую претендуете.
Рекомендательным письмом обычно подтверждается факт работы в организации, занимаемая должность, кратко описываются обязанности. Дальше могут быть перечислены качества сотрудника, как личностные, так и профессиональные.
Рекомендация должна быть подписана руководителем отдела, в котором вы работали. Бывает, что начальник отказывает сотруднику в положительной характеристике. В этом случае, вы можете обратиться к руководителям смежных отделов, к коллегам по работе, либо же напрямую к вышестоящему руководству.
В наше время, как правило, увольняющийся сотрудник сам составляет рекомендательное письмо, и просит руководителя о подписи. Поэтому большинство работодателей доверяет больше устным рекомендациям, нежели письменным, и перезванивают, по указанному вами номеру телефона для уточнения информации. Оставляйте телефоны тех людей, в которых вы уверенны, и никогда не оставляйте фальшивые номера.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.