Нас, п'ятирічних, запитують: «Ким ти хочеш бути?» І нікого насправді не цікавить, що ми скажемо. Це просте питання ставлять дитині, щоб отримати від неї кумедну відповідь типу «хочу бути космонавтом», «хочу бути балериною». Ми ростемо, і це питання ставлять нам знову і знову. Воно вже не дає нам спокою. Чому?
Питання має на увазі тільки одну відповідь. Ми не можемо назвати 20 професій, про які мріємо. Інакше дорослі, посміхнувшись, пояснять нам: «Це дуже добре, але ти не можеш стати і скрипалем, і психологом відразу. Треба вибрати щось одне».
Ідея про вузько сфокусоване життя іде від нашої культури. Це ідея про те, що у кожного є справа життя, для якої ми народжені, і наше завдання – знайти її і присвятити їй все життя. А якщо ви влаштовані інакше? Якщо вас цікавить безліч речей і ви хочете займатися і тим, і цим? Вам буде здаватися, що з вами щось не так. Ні, з вами все так. Просто ви мультіпотенціал. Це слово незвичне для сприйняття. Можна використовувати інші визначення, наприклад, «всебічно розвинена особистість», «людина Ренесансу». Адже в епоху Відродження ідеалом була всебічно освічена людина. У таких людей багато інтересів і захоплень.
Простіше говорити про це, як про якесь обмеження або нещастя, яке треба подолати. Але в мультіпотенціальності є свої сильні сторони. JOBS.UA пропонує розглянути три дари, якими володіють такі люди.
Це створення нового на стику двох або більше областей знання. Наприклад, пізнання в області картографії, математики, дизайну і любов до подорожей дозволили Ша Хванг і Рейчел Бінкс придумати проект Meshu. Ця компанія створює ювелірні прикраси, які зображують маршрут подорожей замовника, схематично відбитий у вигляді Чекін на географічній карті. Ша і Рейчел прийшли до цієї унікальної ідеї завдяки вражаюче різноманітним умінням і досвіду. Інновації завжди виникають на стику. Звідси виростають нові ідеї. І всебічно розвиненій людині найпростіше до цього прийти.
Коли у нас виникає інтерес, ми вивчаємо все, що має до цього відношення. Ми вміємо бути новачками, адже ми вже стільки разів щось починали, а значить, менше боїмося пробувати нове і залишати зону комфорту. До того ж, велику кількість вмінь цілком можна застосувати в різних областях, тому колишній досвід можна використовувати і в новій області – ми ніколи не стартуємо з нуля.
Журнал Fast Company назвав адаптивність найважливішим умінням, яке треба розвивати, щоб домогтися успіху в XXI столітті. Світ економіки змінюється так швидко і непередбачувано, що процвітати будуть саме ті люди і компанії, які здатні швидко перебудовуватися назустріч потребам ринку.
Перед нами стоїть безліч різних проблем, і щоб справлятися з ними, потрібні креативні, нестандартно мислячі люди. Найчастіше кращі команди – це поєднання фахівців і мультіпотенціальних людей. Якщо ви фахівець, будьте їм. Тоді ви досягнете висот в роботі. Якщо мультіпотенціал – цінуйте свої палкі захоплення, світ чекає на вас.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.