Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Особисті якості на роботі
 5. У пошуках покликання

У пошуках покликання

14.01.2020 98
У пошуках покликання

У пошуках покликання

14.01.2020     98

Нас, п'ятирічних, запитують: «Ким ти хочеш бути?» І нікого насправді не цікавить, що ми скажемо. Це просте питання ставлять дитині, щоб отримати від неї кумедну відповідь типу «хочу бути космонавтом», «хочу бути балериною». Ми ростемо, і це питання ставлять нам знову і знову. Воно вже не дає нам спокою. Чому?

Питання має на увазі тільки одну відповідь. Ми не можемо назвати 20 професій, про які мріємо. Інакше дорослі, посміхнувшись, пояснять нам: «Це дуже добре, але ти не можеш стати і скрипалем, і психологом відразу. Треба вибрати щось одне».

Ідея про вузько сфокусоване життя іде від нашої культури. Це ідея про те, що у кожного є справа життя, для якої ми народжені, і наше завдання – знайти її і присвятити їй все життя. А якщо ви влаштовані інакше? Якщо вас цікавить безліч речей і ви хочете займатися і тим, і цим? Вам буде здаватися, що з вами щось не так. Ні, з вами все так. Просто ви мультіпотенціал. Це слово незвичне для сприйняття. Можна використовувати інші визначення, наприклад, «всебічно розвинена особистість», «людина Ренесансу». Адже в епоху Відродження ідеалом була всебічно освічена людина. У таких людей багато інтересів і захоплень.

Простіше говорити про це, як про якесь обмеження або нещастя, яке треба подолати. Але в мультіпотенціальності є свої сильні сторони. JOBS.UA пропонує розглянути три дари, якими володіють такі люди.

Синтез ідей

Це створення нового на стику двох або більше областей знання. Наприклад, пізнання в області картографії, математики, дизайну і любов до подорожей дозволили Ша Хванг і Рейчел Бінкс придумати проект Meshu. Ця компанія створює ювелірні прикраси, які зображують маршрут подорожей замовника, схематично відбитий у вигляді Чекін на географічній карті. Ша і Рейчел прийшли до цієї унікальної ідеї завдяки вражаюче різноманітним умінням і досвіду. Інновації завжди виникають на стику. Звідси виростають нові ідеї. І всебічно розвиненій людині найпростіше до цього прийти.

Швидкість навчання

Коли у нас виникає інтерес, ми вивчаємо все, що має до цього відношення. Ми вміємо бути новачками, адже ми вже стільки разів щось починали, а значить, менше боїмося пробувати нове і залишати зону комфорту. До того ж, велику кількість вмінь цілком можна застосувати в різних областях, тому колишній досвід можна використовувати і в новій області – ми ніколи не стартуємо з нуля.

Адаптивність

Журнал Fast Company назвав адаптивність найважливішим умінням, яке треба розвивати, щоб домогтися успіху в XXI столітті. Світ економіки змінюється так швидко і непередбачувано, що процвітати будуть саме ті люди і компанії, які здатні швидко перебудовуватися назустріч потребам ринку.

Перед нами стоїть безліч різних проблем, і щоб справлятися з ними, потрібні креативні, нестандартно мислячі люди. Найчастіше кращі команди – це поєднання фахівців і мультіпотенціальних людей. Якщо ви фахівець, будьте їм. Тоді ви досягнете висот в роботі. Якщо мультіпотенціал – цінуйте свої палкі захоплення, світ чекає на вас.

Читайте також

 • Пошук роботи й соцмережі22 січень, 2020

  Шукаючи роботу, ми намагаємося ретельно скласти резюме, підготуватися до співбесіди. Але інколи забуваємо ще про одне, не менш важливе... Про свої акаунти в соціальних мережах.

 • Вам відмовили? Це можливість рухатись далі!21 січень, 2020

  Кожному з нас колись відмовляли. Це буває в різних ситуаціях: у якомусь проханні до людини при отриманні необхідного документа, при прийомі на роботу, в особистих стосунках і т. п. Нам не приємні відмови, ми від них страждаємо. Особливо страждає наша самооцінка… Але відмову можна повернути з користю для себе.

 • Інтроверт. Як поводити себе у колективі20 січень, 2020

  Незважаючи на те, що більшість суспільства здатна «навішувати» ярлики на тих, хто не схожий на них самих, інтроверту ніколи не слід намагатися змінювати свою особистість та поводитися «як більшість»

 • Критерії вибору першого робочого місця19 січень, 2020

  Перше робоче місце по-різному може вплинути на майбутнє людини. Деколи це розчарування, часто – хороша платформа для подальшої побудови кар’єри. На робочому місці людина проводить третину свого життя. Коли після закінчення навчального закладу постає питання про працевлаштування, необхідно свідомо підійти до його вирішення.

 • Типові помилки, які допускають в перший робочий день19 січень, 2020

  Після вдалого пошуку роботи, коли омріяна посада у вас «у руках», не варто розслаблятися. Перші дні на новому робочому місці дуже важливі. Необхідно проявити свої професійні якості, а також влитися в колектив. Для цього треба не тільки дбати про вдале виконання прямих обов’язків, але й зрозуміти, чого не варто робити.

↑ Вгору