Вторгнення окупантів та початок повномасштабної війни підштовхнуло багатьох російськомовних українців прийняти важливе для себе рішення - почати нарешті спілкуватися українською. Багато хто відкрито заявив свою позицію стосовно цього питання, серед кого відомі діячі культури, музики, блогери. І хоча для декого такий різкий перехід виглядає награно, такі кардинальні зміни говорять більше про позитивну тенденцію, адже відбуваються без примусу, а за покликанням серця.
Якщо ви так само вирішили перейти в спілкуванні на рідну мову, то наступні поради допоможуть вам, колегам по роботі, команді, бізнесу прокачати свої знання солов’їною. Як це зробити легко, просто, а головне корисно, обговорюємо сьогодні на Job.ua.
Перейти миттєво й швидко на іншу мову досить складно, адже перехід в першу чергу пов’язаний із мисленням, що відбувається в мозку. Тому найефективнішим та найкориснішим стане поступове формування нових мозкових зв’язків мислення, спілкування, сприймання.
Мотивація до спільної практики та комунікації
Ніщо так не стимулює колектив, як спільна практика та комунікація, підтримка в цих починаннях. Чи помічали ви, як легко ви переходити на українську, якщо в вашому оточенні починають спілкуватися українською декілька колег. Для порозуміння та сприймання легше перейти і вам на українську. Тому практикуйте це в комунікації з іншими частіше. Наприклад, можна зробити обов’язковим проведення мітингів та нарад українською або запропонувати всіх охочих підтримати цю ініціативу, даючи право вибору іншим.
Спільні традиції об’єднують
Хай спілкування рідною мовою стане традицією в колективі, що об’єднає співробітників. Її можна впровадити на державні свята та особливі дні компанії. Хай такі дні закріплюються у свідомості робітників, як веселі зі смаколиками та дружніми посиденьками після роботи тощо.
Об’єднуйтесь в україномовні клуби за інтересами
У всіх нас крім інтересу до власної роботи є хобі, яке розбавляє нашу повсякденність. Перегляд фільмів чи музика, читання чи художня творчість об’єднують нас в особливі групи за інтересами. Навіть з такої звичайної справи, як перегляд фільмів можна зробити корисну справу - влаштувати клуб спільного перегляду та обговорення фільмів чи серіалів рідною мовою. При чому обговорювати можна не тільки візуальну складову, сюжет, а й особливості перекладу. Іноді це приносить особливої наснаги та задоволення.
Прищеплюйте правила ділового спілкування рідною мовою
Особливі правила ведення ділового спілкування в компанії прив’язують обов’язковість та дисципліну. Позиція ведення документації та написання заяв чи інших документів українською повинна бути обов’язкова. Спілкування з клієнтами офлайн та онлайн не повинно бути винятком. Тільки за особистим проханням клієнта. Ділова комунікація й листування електронною поштою так само без винятків повинно бути українською. Такі правила допомагають прищепити та виховати власну позицію кожного робітника.
Командний дух відіграє важливу роль в позиції колективу щодо переходу комунікації українською. Хай він стимулює вашу корпоративну свідомість та традиційність, а вищевказані поради допоможуть вам зробити це легко і цікаво.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».