Вторгнення окупантів та початок повномасштабної війни підштовхнуло багатьох російськомовних українців прийняти важливе для себе рішення - почати нарешті спілкуватися українською. Багато хто відкрито заявив свою позицію стосовно цього питання, серед кого відомі діячі культури, музики, блогери. І хоча для декого такий різкий перехід виглядає награно, такі кардинальні зміни говорять більше про позитивну тенденцію, адже відбуваються без примусу, а за покликанням серця.
Якщо ви так само вирішили перейти в спілкуванні на рідну мову, то наступні поради допоможуть вам, колегам по роботі, команді, бізнесу прокачати свої знання солов’їною. Як це зробити легко, просто, а головне корисно, обговорюємо сьогодні на Job.ua.
Перейти миттєво й швидко на іншу мову досить складно, адже перехід в першу чергу пов’язаний із мисленням, що відбувається в мозку. Тому найефективнішим та найкориснішим стане поступове формування нових мозкових зв’язків мислення, спілкування, сприймання.
Мотивація до спільної практики та комунікації
Ніщо так не стимулює колектив, як спільна практика та комунікація, підтримка в цих починаннях. Чи помічали ви, як легко ви переходити на українську, якщо в вашому оточенні починають спілкуватися українською декілька колег. Для порозуміння та сприймання легше перейти і вам на українську. Тому практикуйте це в комунікації з іншими частіше. Наприклад, можна зробити обов’язковим проведення мітингів та нарад українською або запропонувати всіх охочих підтримати цю ініціативу, даючи право вибору іншим.
Спільні традиції об’єднують
Хай спілкування рідною мовою стане традицією в колективі, що об’єднає співробітників. Її можна впровадити на державні свята та особливі дні компанії. Хай такі дні закріплюються у свідомості робітників, як веселі зі смаколиками та дружніми посиденьками після роботи тощо.
Об’єднуйтесь в україномовні клуби за інтересами
У всіх нас крім інтересу до власної роботи є хобі, яке розбавляє нашу повсякденність. Перегляд фільмів чи музика, читання чи художня творчість об’єднують нас в особливі групи за інтересами. Навіть з такої звичайної справи, як перегляд фільмів можна зробити корисну справу - влаштувати клуб спільного перегляду та обговорення фільмів чи серіалів рідною мовою. При чому обговорювати можна не тільки візуальну складову, сюжет, а й особливості перекладу. Іноді це приносить особливої наснаги та задоволення.
Прищеплюйте правила ділового спілкування рідною мовою
Особливі правила ведення ділового спілкування в компанії прив’язують обов’язковість та дисципліну. Позиція ведення документації та написання заяв чи інших документів українською повинна бути обов’язкова. Спілкування з клієнтами офлайн та онлайн не повинно бути винятком. Тільки за особистим проханням клієнта. Ділова комунікація й листування електронною поштою так само без винятків повинно бути українською. Такі правила допомагають прищепити та виховати власну позицію кожного робітника.
Командний дух відіграє важливу роль в позиції колективу щодо переходу комунікації українською. Хай він стимулює вашу корпоративну свідомість та традиційність, а вищевказані поради допоможуть вам зробити це легко і цікаво.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?