Відпочивати люблять усі. Особливо, коли такий вихідний є «державним» та цілком оплачуваним святом. Проте, в нашій країні все може змінитися вже найближчим часом.
В Україні збираються відмінити принцип «перенесення» робочих днів, які припадають на ті чи інші державні або релігійні свята.
Відповідний проект закону вже розроблений та знаходиться на ознайомленні у верховній Раді України, з ним працюють народні депутати. Якщо, ініціатива буде ними підтримана, вітчизняні роботодавці будуть мати змогу самостійно «визначати умови роботи в святкові дні», які пересікаються із робочими буднями.
Проект закону «Про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України щодо узгодження вітчизняного законодавства до законодавства країн членів Європейського Союзу в питанні перенесення робочих днів», вже зареєстрований у парламенті країни та його оновлення передбачають заборону перенесення «вихідних та робочих днів, окрім випадків, встановлених Кодексом праці».
Наразі, українці мають одинадцять постійних (щорічних) святкових та «неробочих» днів. Згідно діючого законодавства, у випадках, коли святковий або інший неробочий день «накладається» на вихідний, він має бути перенесений на «день, наступний після святкового або неробочого». Правда, виявляється, що кожного року, останнім часом, уряд України приймає нові розпорядження та правки, щодо переносу таких днів.
У додаткових записках до законопроекту, ініціатори новаторства зазначають, що практика, яка існує, є «пережитком радянських часів», у той час, коли сучасні умови праці вимагають більш гнучких рішень. Зокрема, на думку авторів, така велика кількість «перенесених днів» обумовлює появу наступних проблем:
Також, ініціатори проекту відзначають, що наприклад у сусідських країнах, таких, як Польща, Словаччина, Чехія, Франція, Литва, Німеччини, Данія, Нідерланди та, навіть, у Білорусі, як й в багатьох інших країнах такої тенденції, в принципі не спостерігається.
Автори впевнені, що прийняття саме такого законопроекту суттєво посприяє створенню законодавства України, яке максимально, у цьому питанні, відповідатиме законодавствам демократичних країн-членів ЄС та США. Все це має збільшити продуктивність праці, обумовити гарні умови для співпраці з іноземними партнерами, збільшити економічний потенціал України.
Ну, а поки що, прийдешній червень, в якому міститься всього тридцять календарних днів, обіцяє українцям такі вихідні дні.
20 червня – свято Трійці, яке в нашій країні відзначається на державному рівні та обумовлює наявність офіційного вихідного дню. Оскільки, цього літа свято припадає на неділю, воно буде перенесено на понеділок 21 червня.
28 червня - День Конституції України, це свято цього року припадає на робочий понеділок, який згідно законодавству стає вихідним днем та його не потрібно відпрацьовувати.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.