Пандемія коронавірусу триває, й зокрема в Україні демонструє не втішні показники нових хворих. Проте, суто сидіння на карантині виявилося не лише мало ефективним засобом протидії поширенню пошесті, але й доволі небезпечним експериментом з економікою країни та таким, що руйнує налагоджене життя пересічних громадян.
Закриття бізнесів та втрата робочих місць, зростання безробіття, відсутність очікуваного наповнення бюджету – це все змусило як уряд, так й громадян країни, принаймні частково повертатися до роботи.
Досліджуючи ринок праці країни, Jobs.ua вже розповідав про настрої українських працівників та їх ставлення, щодо нового віддаленого формату роботи. При тому, що більшість з числа опитаних респондентів виказували загальне задоволення можливістю працювати з дому, чималий відсоток все таки нарікав на таку працю. Вважаючи роботу з дому важкою та мало ефективною або скаржачись на те, що за такий формат роботи менше платять.
Час минув й дослідники порталу з Jobs.ua провели чергове соціальне опитування, питання якого не торкалися фінансових та технічних боків роботи з дому. Виданню було цікаво, чи не скучили українські працівники за звичним форматом офісного життя та всім тим, що кожного дня оточувало їх у минулому до карантинному житті.
Задаючи питання своїм респондентам, які працюють в офісах численних компаній України (якщо немає навали небезпечних вірусів): «Чи готові ви повертатися до офісної роботи?», Jobs.ua отримав наступні відповіді.
47% українських офісних працівників серед тих, що потрапили да опитування впевнено відповіли «Так», зауважуючи, що скучають за «старим добрим» форматом офісної праці. До речі, більш ніж 50% респондентів під час минулого опитування виказували максимум позитиву в адресу віддаленого формату, розповідаючи про те, що вони завжди мріяли працювати таким чином. Можливо, такий тривалий час сидіння вдома, все-таки зробив свою справу, змусивши людей бажати скоріше залишити вже «надто рідні» стіни.
12% респондентів, які прийняли участь в дослідження, чесно відповіли, що не мають великого бажання повертатися до офісів, проте добре розуміють, що таким чином зможуть отримувати більшу заробітну платню.
Коротку відповідь без пояснень «Взагалі не хочу», обрали 28% потенційних офісних працівників. Мабуть, в цих людей й так все виходить доволі непогано, й працювати з дому для них й комфортно, й вигідно. Або, вони серйозно ставляться до ризиків зараження та не бажають ризикувати надто швидким поверненням у гущу суспільного життя.
Готовність до повернення в офіси та відновлення класичного формату власної роботи, виказали ще 13% українців. При цьому, вони зазначили, що вийдуть на робочі місця, лише у разі гарантій з боку роботодавців, що такий формат праці не буде занадто ризикованим та не наражатиме їх на можливість зараження вірусом COVID-19.
Такі справи. Але час йде, коронавірус, також, поки що не припиняє агресії, тому цілком можливо, наступне опитування продемонструє ще більші зміни у настроях українців.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.