UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Блог Jobs.ua
  5. Віддалена робота - погляд після спроби

Віддалена робота - погляд після спроби

4.08.2020 726Автор: Олександр Мавлідінов
Віддалена робота - погляд після спроби

Віддалена робота - погляд після спроби

4.08.2020     726Автор: 

Карантин вже встиг продемонструвати людству всю серйозність своїх наслідків та викрив чимало слабких місць в економіці та на ринках праці країн. Неоднозначною виявилася й реакція працівників на вимушений масовий перехід до віддаленої форми роботи, тощо. Україна не стала виключенням й працю за вільним графіком, яка ще не так давно здавалося багатьом чимось «омріяним», по різному оцінили вітчизняні наймані працівники.

Принаймні, про це свідчать дані опитування, яке проводила національна платформа для пошуків роботи та персоналу Jobs.ua.

Ще на самому передодні появи коронавірусної пандемії та карантинних заходів щодо її утримання, переважна більшість українців зазначала фріланс або віддалену роботу із гнучким графіком, як доволі цікавий формат праці до якого й прагнула.

Відповідаючи на питання Jobs.ua «Чи сподобалось вам працювати віддалено?», респонденти, що вже встигли відчути цей формат на власному досвіді, обрали різні відповіді.

Таким чином, більшість опитаних респондентів, а саме 52% підтвердили власне задоволення від нового формату роботи, обрав відповіддю «Так, завжди мріяв про таку роботу». Учасники опитування з цієї категорії визнали, що їх цілком задовольняє віддалена робота, яка дозволяє відчувати себе більш вільними, самостійними та не створює ніяких перешкод для виконання певного об’єму робочих завдань.

діаграма

26% відсотків респондентів, що прийняли участь у дослідженні, поскаржилися на популярний формат, обравши відповідь «Ні, не вдається працювати ефективно». Респонденти залишилися незадоволеними, зазначивши що «особливості роботи» та відсутність належних умов для її виконання створюють чимало проблем для працівників, наражаючи останніх на ризики не впоратися вчасно зі своїми робочими задачами. Також, незвичний формат «праці з дому» доволі сильно відволікав, завдяки постійному находженню поруч членів родин та «змішуючись» із різними побутовими проблемами людей.

Невеликий відсоток (7%) респондентів заявили, що не «Не відчули ніякої різниці». На їх думку й ефективність, й зручність виконання завдань вдома не чим не відрізняється від того, коли вони працюють з офісу.

Ще 15% серед тих українських працівників, що приймали участь в опитуванні виказали цілковите незадоволення таким форматом роботи саме тому, що «за "віддалену" менше платять». До речі, з такою проблемою зіткнулися працівники не лише України. Карантинна пауза призвела до занепаду багатьох напрямків бізнесу й роботодавці були змушені «виживати» скоротивши об’єми роботи, що звичайно відгукнулося на розмірах заробітних плат співробітників.

Як можна побачити, до віддаленої роботи всі ставляться по різному, відчувши у реальності, якою вона може виявитися саме для них. Якщо перед тим, як світ узнав, що таке пандемія коронавірусу та жорсткі карантинні заходи, про віддалену роботу розмірковувало близько 67% працюючих українців, наразі, бачимо зовсім інші цифри.

Випробування й досі не закінчено, хоча й послаблення карантинних заходів має трохи посприяти рівновазі звичайних робочих процесів. Тому, у наступному опитуванні спробуємо визначити чи готові працівники повертатися до власних офісів та на яких умовах.

Читайте також

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 серпень, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

    Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

↑ Вгору