Для людини, яка втратила роботу, може початися складний період у житті. У такі моменти важливо проявити такт і розуміння, щоб не зронити фразу, яка може образити чи ранити до глибини душі. Пропонуємо вам з’ясувати, яких фраз краще уникати, щоб не образити людину, яка раптово втратила роботу.
Здавалося б, такою фразою співрозмовник намагається втішити і розрадити. Але ж це не так! Давайте не будемо забувати, що чимало людей в наш час (і в нашій країні) працюють не за фахом. І багато професій, особливо найсучасніших, взагалі не вимагають наявності диплому. Тому, вимовивши таку фразу, ви мимоволі знецінюєте весь попередній професійний досвід людини, яка втратила роботу. Згадайте про це, якщо в такій непростій ситуації на язик проситимуться саме ці слова.
Ще одна фраза, про яку варто забути в таких обставинах. Невже ви хочете, щоб людина дорікала собі, що вона декілька років працювала майже задаремно? Тут і до комплексу неповноцінності рукою подати, не кажучи вже про пошук більш пристойної роботи з достойним окладом. Особливо лицемірно така фраза звучить з вуст людини, яка сама непогано заробляє. Тому не змушуйте друга чи близьку людину почуватися неповноцінним, намагаючись «втішити» такою незлобивою, на перший погляд, фразою, але насправді – досить і досить болючою.
Якщо хочете ранити людину прямісінько в серце, а на додачу – смачно плюнути їй в душу, обов’язково скажіть ці слова. Якщо транспонувати сенс цієї фрази іншими словами, отримаємо ось таку токсичну і зловорожу фразу: «Насправді ти не заслужив того, щоб отримати цю роботу». А вживаючи словосполучення на кшталт «тобі пощастило», «тобі повезло», ви мимоволі натякаєте людині, що цю роботу вона отримала без зусиль. Ну, просто всміхнулася удача, от і все. Але ж не забувайте, що колишній роботодавець вашого друга чи знайомого міг дотримуватися іншої думки.
Тому такі слова краще притримайте при собі.
Попри численні прогнози, які професії втратять свою актуальність у майбутньому, а які – ні, ми не можемо знати цього напевно. І якщо вам дуже кортить зронити таку необережну фразу – можливо, краще спочатку ретельно ознайомитися із ринком праці, а вже потім висловлювати вголос свою думку, яка базується на фактах, а не на припущеннях.
Для початку спробуйте поставити себе на її місце. Які слова ви хотіли б почути в якості підтримки? Можливо, насамперед варто просто вислухати людину, а опісля закцентувати увагу на її сильних сторонах, на якостях її характеру, які допоможуть незабаром знайти нову роботу? Гадаємо, повестися у такий спосіб – це найкращий варіант у даній ситуації.
І якщо так трапилося, що з якоїсь причини ваша теперішня робота не відповідає усім вашим критеріям і побажанням, портал з працевлаштування і пошуку персоналу Jobs.ua у новому році бажає знайти роботу своєї мрії. Не опускайте руки, будьте наполегливими, і це неодмінно станеться.
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.