У цій статті поговоримо про те, які зміни торкнуться окремо взятих вчителів та медиків. Не всіх, звичайно, а тільки тих, що виїхали в Німеччину (вчителі), або стали внутрішньо-переміщеними особами (медики). І спершу – про вчителів.
Згідно оприлюдненої інформації в німецькій громадсько-політичній газеті «Die Welt», від початку повномасштабної агресії росії з території України в Німеччину переїхало близько 360 тис. біженців. В зв’язку з цим урядами федеральних земель в Німеччині було прийняте рішення залучати до освітньої діяльності українських вчителів, які теж опинилися в статусі біженців. Мета очевидна – сприяти швидшій адаптації українських дітей, які опинилися в чужій країні.
Наразі відповідні урядові установи на переважній території Німеччини вже отримали сотні заявок на працевлаштування від українських працівників освіти. Статистика по деяких німецьких землях наступна:
Зрозуміло, що прийом заявок буде продовжуватися, адже в німецьких школах вже навчається майже 60 тис. українських дітей-біженців. Таку інформацію оприлюднила газета «Європейська правда» з посиланням на німецький таблоїд «Bild». За кількістю прийнятих на навчання українських дітей та підлітків лідирує Баварія (12 тис.), друге і третє місце посідають Північний Рейн-Вестфалія (понад 8 тис. 700) та Баден-Вюртемберг (понад 8 тис. 400).
А декому з українських освітян вже пощастило отримати робочі місця. Так, у Баварії надали роботу 200 вчителям з України, у Саксонії – 122-м; Гамбург та Шлезвіг-Гольштейн найняли по 23 вчителів, Нижня Саксонія – 15 та земля Саксонія-Ангальт – 8. Хочеться вірити, що усі вчителі з числа біженців будуть патріотично налаштовані та україномовні.
Міністерство охорони здоров’я врахувало ті обставини, в яких опинилося чимало українських медиків, що вимушено стали внутрішньо-переміщеними особами, – і врегулювало спірні моменти щодо їхнього працевлаштування в інших регіонах України.
Згідно з наказом МОЗ від 4 березня 2022 р. «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України», облік робочих годин медпрацівника відбувається в установі, де він наразі працює. Згодом ці дані будуть надсилатися до місця його основної роботи, після чого буде нарахована заробітна плата.
Скільки медпрацівників на даний час скористалося можливістю працевлаштуватися в іншій медустанові? Станом на 22 квітня ситуація наступна:
Найбільше лікарів працевлаштовано у Львівській області (265 осіб), у Полтавській області (89 осіб) та на Черкащині (80 осіб). А портал з працевлаштування Jobs.ua, користуючись нагодою, нагадує своїм читачам, що актуальні поради щодо збереження свого ментального здоров’я в умовах війни чекають на вас в рубриці «Ваше здоров’я».
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.