У цій статті поговоримо про те, які зміни торкнуться окремо взятих вчителів та медиків. Не всіх, звичайно, а тільки тих, що виїхали в Німеччину (вчителі), або стали внутрішньо-переміщеними особами (медики). І спершу – про вчителів.
Згідно оприлюдненої інформації в німецькій громадсько-політичній газеті «Die Welt», від початку повномасштабної агресії росії з території України в Німеччину переїхало близько 360 тис. біженців. В зв’язку з цим урядами федеральних земель в Німеччині було прийняте рішення залучати до освітньої діяльності українських вчителів, які теж опинилися в статусі біженців. Мета очевидна – сприяти швидшій адаптації українських дітей, які опинилися в чужій країні.
Наразі відповідні урядові установи на переважній території Німеччини вже отримали сотні заявок на працевлаштування від українських працівників освіти. Статистика по деяких німецьких землях наступна:
Зрозуміло, що прийом заявок буде продовжуватися, адже в німецьких школах вже навчається майже 60 тис. українських дітей-біженців. Таку інформацію оприлюднила газета «Європейська правда» з посиланням на німецький таблоїд «Bild». За кількістю прийнятих на навчання українських дітей та підлітків лідирує Баварія (12 тис.), друге і третє місце посідають Північний Рейн-Вестфалія (понад 8 тис. 700) та Баден-Вюртемберг (понад 8 тис. 400).
А декому з українських освітян вже пощастило отримати робочі місця. Так, у Баварії надали роботу 200 вчителям з України, у Саксонії – 122-м; Гамбург та Шлезвіг-Гольштейн найняли по 23 вчителів, Нижня Саксонія – 15 та земля Саксонія-Ангальт – 8. Хочеться вірити, що усі вчителі з числа біженців будуть патріотично налаштовані та україномовні.
Міністерство охорони здоров’я врахувало ті обставини, в яких опинилося чимало українських медиків, що вимушено стали внутрішньо-переміщеними особами, – і врегулювало спірні моменти щодо їхнього працевлаштування в інших регіонах України.
Згідно з наказом МОЗ від 4 березня 2022 р. «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України», облік робочих годин медпрацівника відбувається в установі, де він наразі працює. Згодом ці дані будуть надсилатися до місця його основної роботи, після чого буде нарахована заробітна плата.
Скільки медпрацівників на даний час скористалося можливістю працевлаштуватися в іншій медустанові? Станом на 22 квітня ситуація наступна:
Найбільше лікарів працевлаштовано у Львівській області (265 осіб), у Полтавській області (89 осіб) та на Черкащині (80 осіб). А портал з працевлаштування Jobs.ua, користуючись нагодою, нагадує своїм читачам, що актуальні поради щодо збереження свого ментального здоров’я в умовах війни чекають на вас в рубриці «Ваше здоров’я».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?