Уточнимо одразу – дистанційний працівник може виконувати робочі обов’язки не лише в стінах власного помешкання. Але в цій статті давайте поговоримо разом із Jobs.ua, які варіанти облаштування робочого місця може обрати працівник, який полюбляє працювати із власної квартири. Чи будинку.
Якщо однокімнатна квартира – звісно, вибір робочого місця невеликий. Це може бути робочий стіл в кутку кімнати, диван із ноутбуком на колінах, якщо вам хочеться попрацювати, скажімо так, «на розслабоні». Кухня – як не дивно, ще один чудовий варіант для вибору робочого місця. Особливо, якщо ви живете самі. І перекусити завжди можна, фактично не відриваючись від роботи, і сите урчання холодильника теж може налаштовувати на робочий лад. Звісно, не всіх.
Якщо кімнат дві, три, а то й більше – тут уже, зрозуміло, є де розгулятися. Обирайте місце із хорошим освітленням – біля вікна чи балкону, приміром. Багато світла – це важливий момент, адже при тривалій роботі очі втомлюються навіть за найкращим монітором. Ясна річ, це порада для людей, які працюють вдень; нічним працівникам натомість потрібно потурбуватися про якісну настільну лампу. Не шкодуйте на неї грошей, адже йдеться про здоров’я ваших очей.
Якщо ваш балкон чи лоджія засклені і утеплені – це теж чудові варіанти для вибору робочого місця. Звичайно, взимку вони повинні опалюватись, але для весни-літа-ранньої осені ви з комфортом працюватимете на балконі чи лоджії, не ставлячи біля себе обігрівач. Балкон дасть змогу «відсікти» ваше робоче місце від усієї квартири, а краєвид за вікном – якщо у вас дійсно чудовий краєвид за вікном, – цілком імовірно, надихатиме на нові ідеї. В будь-якому випадку, якщо вам для роботи потрібен тільки ноутбук і вай-фай, періодична зміна робочого місця, можливо, позитивно впливатиме на виконання робочих завдань. Пробуйте, експериментуйте.
Із власним будинком ситуація значно веселіша, чи не так? Тут ви дійсно можете розгулятися і проявити фантазію, як облаштувати робоче місце у власному помешканні. Приміром, якщо будинок двоповерховий, ви можете створити затишне місце під сходами. Уявіть собі – маленький кабінетик, доступ до якого маєте тільки ви. Двері зачиняються на замок, і ви можете не хвилюватися, що діти, пустуючи, потраплять на ваше робоче місце і випадково зіпсують важливі документи. Схожа ситуація трапилася із героями роману «Сяйво» Стівена Кінга, коли малолітній син Джека Торренса зіпсував його рукопис. Пригадуєте, що сталося, коли татко повернувся додому?
В будь-якому випадку, не забувайте замикати робочий кабінет, коли завершили працювати. Як і не забувайте поставити на пароль робочий ноутбук, якщо маєте маленьких дітей. Так, вони зроблять це не зі зла, але хіба вам від того буде легше, коли ви повернетеся додому після відвідин магазину, приміром, а в робочому кабінеті виявите розгардіяш, а на ваш ноутбук діти разом із іграми випадково закачають шкідливу програму?
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».