Перше серпня в Україні ознаменується початком вступної кампанії у вищі навчальні заклади. Вступники зможуть зареєструватися в електронному кабінеті та надіслати в обрані вузи документи для вступу. Для бажаючих навчатися у столиці Jobs.ua дізнавалися, скільки коштує навчання у найвідоміших освітніх закладах Києва.
Київський політех цьогоріч посів перше місце в списку найрейтинговіших закладів України. Скільки ж приблизно коштуватиме здобуття освіти на факультетах найпотужнішого українського вузу?
Найдорожче коштуватиме навчання на гуманітарних спеціальностях: германські мови та літератури (включно з перекладом) – від 38,600 грн. до 41,800 грн. за рік. Значно дешевше коштує навчання на фізико-математичному факультеті: приміром, спеціальність «Комп’ютерне моделювання фізичних процесів» вартуватиме 15,600 грн. на рік, «Прикладна фізика» – 19,600 грн. Одні з найдешевших спеціальностей в Київському політеху – інженерно-медичні та прикладної механіки (наприклад, навчання на спеціальності «Комп’ютерні технології в біології та медицині» коштуватимуть на рік 25,900 грн., а здобування спеціальностей за напрямком «Прикладна механіка» вартуватиме 16 тисяч гривень).
Другу сходинку в рейтингу українських вузів посів ще один славетний навчальний заклад. Здобувати тут освіту – дорого, але і якість навчально-виховного процесу відповідна.
Навчання на гуманітарному факультеті чи факультеті журналістики обійдеться в рік майже в 50 тис. гривень (на деяких філологічних спеціальностях – майже 60 тис. грн.), міжнародні відносини – близько 58 тис. гривень.
Найдешевше навчання коштує тут 31 тис. гривень в рік («Соціологія», «Середня освіта», «Політологія», «Екологія», «Хімія», «Фізика та астрономія», «Математика»).
Ще один знаменитий освітній заклад Києва, де вартість навчання наближається до розцінок університету Шевченка. Так, за навчання на юридичних спеціальностях доведеться викласти в рік до 55 тис. гривень, технічні – до 50 тис. гривень, гуманітарні – 45 тис. гривень (германські мови та літератури, включно з перекладом), міжнародні відносини – 56 тис. гривень.
Внаслідок пандемії коронавірусу до медичних спеціальностей прикута особлива увага. Jobs.ua дослідили, скільки коштує навчання в найвідомішому столичному медуніверситеті:
Нагадуємо, що в абітурієнтів у запасі залишається не так багато часу, щоб визначитися з майбутньою спеціальністю. Для вступників на основі ЗНО і творчих іспитів вступна кампанія завершиться 22 серпня; для вступників, які проходитимуть співбесіду і складатимуть іспити, все закінчиться ще раніше – 16 серпня. Тому покваптеся з вибором ВНЗ, адже вступна кампанія розпочнеться через декілька днів.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?