Перше серпня в Україні ознаменується початком вступної кампанії у вищі навчальні заклади. Вступники зможуть зареєструватися в електронному кабінеті та надіслати в обрані вузи документи для вступу. Для бажаючих навчатися у столиці Jobs.ua дізнавалися, скільки коштує навчання у найвідоміших освітніх закладах Києва.
Київський політех цьогоріч посів перше місце в списку найрейтинговіших закладів України. Скільки ж приблизно коштуватиме здобуття освіти на факультетах найпотужнішого українського вузу?
Найдорожче коштуватиме навчання на гуманітарних спеціальностях: германські мови та літератури (включно з перекладом) – від 38,600 грн. до 41,800 грн. за рік. Значно дешевше коштує навчання на фізико-математичному факультеті: приміром, спеціальність «Комп’ютерне моделювання фізичних процесів» вартуватиме 15,600 грн. на рік, «Прикладна фізика» – 19,600 грн. Одні з найдешевших спеціальностей в Київському політеху – інженерно-медичні та прикладної механіки (наприклад, навчання на спеціальності «Комп’ютерні технології в біології та медицині» коштуватимуть на рік 25,900 грн., а здобування спеціальностей за напрямком «Прикладна механіка» вартуватиме 16 тисяч гривень).
Другу сходинку в рейтингу українських вузів посів ще один славетний навчальний заклад. Здобувати тут освіту – дорого, але і якість навчально-виховного процесу відповідна.
Навчання на гуманітарному факультеті чи факультеті журналістики обійдеться в рік майже в 50 тис. гривень (на деяких філологічних спеціальностях – майже 60 тис. грн.), міжнародні відносини – близько 58 тис. гривень.
Найдешевше навчання коштує тут 31 тис. гривень в рік («Соціологія», «Середня освіта», «Політологія», «Екологія», «Хімія», «Фізика та астрономія», «Математика»).
Ще один знаменитий освітній заклад Києва, де вартість навчання наближається до розцінок університету Шевченка. Так, за навчання на юридичних спеціальностях доведеться викласти в рік до 55 тис. гривень, технічні – до 50 тис. гривень, гуманітарні – 45 тис. гривень (германські мови та літератури, включно з перекладом), міжнародні відносини – 56 тис. гривень.
Внаслідок пандемії коронавірусу до медичних спеціальностей прикута особлива увага. Jobs.ua дослідили, скільки коштує навчання в найвідомішому столичному медуніверситеті:
Нагадуємо, що в абітурієнтів у запасі залишається не так багато часу, щоб визначитися з майбутньою спеціальністю. Для вступників на основі ЗНО і творчих іспитів вступна кампанія завершиться 22 серпня; для вступників, які проходитимуть співбесіду і складатимуть іспити, все закінчиться ще раніше – 16 серпня. Тому покваптеся з вибором ВНЗ, адже вступна кампанія розпочнеться через декілька днів.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.