Відеодзвінки – невід’ємна частина робочих буднів. А з початком пандемії COVID-19 відеозв’язок став рятівним канатом для багатьох людей, які раптово опинилися закритими в чотирьох стінах власних будинків і квартир. І все було б добре, але є одне «але».
В березні одна з дослідницьких лабораторій Microsoft досліджувала важливу проблему: як постійні відеодзвінки впливають на діяльність мозку. І якщо ваша робота пов’язана з постійними відео-конференціями і нарадами, ви не виходите зі Скайпу чи Зуму в робочий час, Jobs.ua підготували для вас матеріал, як навчитися відпочивати від постійних відеодзвінків, і як протидіяти стресу, який може з’явитися як результат надмірного навантаження від тривалих сеансів відеозв’язку.
Працівники лабораторії «Microsoft Human Factors Lab» тестували півтора десятка волонтерів, замірюючи впродовж експерименту показники мозкової активності. Волонтерів розділили на дві групи – з тією різницею, що учасники другої групи робили між півгодинними зустрічами 10-хвилинну перерву (відпочиваючи і медитуючи при цьому через спеціальний додаток Headspace). Учасники першої групи жодних перерв між зустрічами не мали, а наступного дня учасники експерименту помінялися між собою.
Що встановили дослідники? Вони виявили, що відсутність перерви між відеодзвінками швидко втомлює мозок учасників першої групи. У випадку з другою групою, всього лиш 10-хвилинна перерва між зустрічами суттєво знижує рівень стресу, що й було продемонстровано піддослідними. Після відпочинку мозок працює активніше, він швидко включається в роботу.
Отже, відпочивати на робочому місці потрібно не лише для того, щоб не виглядати втомленим наприкінці дня, а й щоб протягом дня краще виконувати робочі завдання та бути активнішим у розмовах.
Які рекомендації можуть дати в зв’язку з отриманими даними спеціалісти дослідницької лабораторії Microsoft? Перелічимо їх за порядком:
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.
Розглянемо в статті метод STAR, щоб ваші відповіді на співбесідах набрали структурованого вигляду, були логічними, зрозумілими і переконливими.