UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. На роботі
  5. Вчимося відпочивати в перерві між відеодзвінками

Вчимося відпочивати в перерві між відеодзвінками

23.04.2021 267
Вчимося відпочивати в перерві між відеодзвінками

Вчимося відпочивати в перерві між відеодзвінками

23.04.2021     267

Відеодзвінки – невід’ємна частина робочих буднів. А з початком пандемії COVID-19 відеозв’язок став рятівним канатом для багатьох людей, які раптово опинилися закритими в чотирьох стінах власних будинків і квартир. І все було б добре, але є одне «але».

В березні одна з дослідницьких лабораторій Microsoft досліджувала важливу проблему: як постійні відеодзвінки впливають на діяльність мозку. І якщо ваша робота пов’язана з постійними відео-конференціями і нарадами, ви не виходите зі Скайпу чи Зуму в робочий час, Jobs.ua підготували для вас матеріал, як навчитися відпочивати від постійних відеодзвінків, і як протидіяти стресу, який може з’явитися як результат надмірного навантаження від тривалих сеансів відеозв’язку.

Що виявило дослідження?

Працівники лабораторії «Microsoft Human Factors Lab» тестували півтора десятка волонтерів, замірюючи впродовж експерименту показники мозкової активності. Волонтерів розділили на дві групи – з тією різницею, що учасники другої групи робили між півгодинними зустрічами 10-хвилинну перерву (відпочиваючи і медитуючи при цьому через спеціальний додаток Headspace). Учасники першої групи жодних перерв між зустрічами не мали, а наступного дня учасники експерименту помінялися між собою.

Що встановили дослідники? Вони виявили, що відсутність перерви між відеодзвінками швидко втомлює мозок учасників першої групи. У випадку з другою групою, всього лиш 10-хвилинна перерва між зустрічами суттєво знижує рівень стресу, що й було продемонстровано піддослідними. Після відпочинку мозок працює активніше, він швидко включається в роботу.

Отже, відпочивати на робочому місці потрібно не лише для того, щоб не виглядати втомленим наприкінці дня, а й щоб протягом дня краще виконувати робочі завдання та бути активнішим у розмовах.

Як швидко перепочити між відеодзвінками

Які рекомендації можуть дати в зв’язку з отриманими даними спеціалісти дослідницької лабораторії Microsoft? Перелічимо їх за порядком:

  • Додавайте 10-хвилинні перерви між півгодинними зустрічами, і 15-хвилинні – після годинного спілкування по відеозв’язку;
  • Позбавтеся хибного твердження, що найефективніша робота – це неперервна праця впродовж кількох годин. Дослідження спеціалістів Microsoft ще раз підтверджують той факт, що цей спосіб мислення варто змінити. Перерви повинні стати важливою частиною робочого дня;
  • Щоб ваш відпочинок вклався в ці короткі проміжки часу, знайдіть те заняття, яке заспокоює вас і розвантажує голову. Як приклад – помалюйте чи прогуляйтесь по офісу чи на вулиці, почитайте книгу чи займіться ще чимось, що добре вас заспокоює. Тут не так важливе те заняття, яким ви займетеся в перерві, як те, що в цей час ви не повинні думати про роботу;
  • Оптимізуйте ваші зустрічі і відео дзвінки. Надсилайте заздалегідь учасникам відео зустрічі мету і короткий виклад причини зустрічі. Так ви одразу розпочнете зустріч, і не марнуватимете час на те, що може зробити за вас електронна пошта і кілька хвилин роботи з блокнотом і ручкою.

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору