Відеодзвінки – невід’ємна частина робочих буднів. А з початком пандемії COVID-19 відеозв’язок став рятівним канатом для багатьох людей, які раптово опинилися закритими в чотирьох стінах власних будинків і квартир. І все було б добре, але є одне «але».
В березні одна з дослідницьких лабораторій Microsoft досліджувала важливу проблему: як постійні відеодзвінки впливають на діяльність мозку. І якщо ваша робота пов’язана з постійними відео-конференціями і нарадами, ви не виходите зі Скайпу чи Зуму в робочий час, Jobs.ua підготували для вас матеріал, як навчитися відпочивати від постійних відеодзвінків, і як протидіяти стресу, який може з’явитися як результат надмірного навантаження від тривалих сеансів відеозв’язку.
Працівники лабораторії «Microsoft Human Factors Lab» тестували півтора десятка волонтерів, замірюючи впродовж експерименту показники мозкової активності. Волонтерів розділили на дві групи – з тією різницею, що учасники другої групи робили між півгодинними зустрічами 10-хвилинну перерву (відпочиваючи і медитуючи при цьому через спеціальний додаток Headspace). Учасники першої групи жодних перерв між зустрічами не мали, а наступного дня учасники експерименту помінялися між собою.
Що встановили дослідники? Вони виявили, що відсутність перерви між відеодзвінками швидко втомлює мозок учасників першої групи. У випадку з другою групою, всього лиш 10-хвилинна перерва між зустрічами суттєво знижує рівень стресу, що й було продемонстровано піддослідними. Після відпочинку мозок працює активніше, він швидко включається в роботу.
Отже, відпочивати на робочому місці потрібно не лише для того, щоб не виглядати втомленим наприкінці дня, а й щоб протягом дня краще виконувати робочі завдання та бути активнішим у розмовах.
Які рекомендації можуть дати в зв’язку з отриманими даними спеціалісти дослідницької лабораторії Microsoft? Перелічимо їх за порядком:
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.