Рекрутер повинен поставитися до кандидата оцінююче, такі в нього робочі обов’язки. Але штука в тому, що він може ставити досить каверзні питання, а може не ставити. Може недоречні чи надто особисті питання поставити, бо так йому хочеться. Портал з пошуку роботи Jobs.ua пропонує своїм читачам з’ясувати, як виважено і достойно відповідати на каверзні питання HR-спеціалістів.
На такі питання, звісно ж, не потрібно відповідати відразу. Краще обдумати його, перш ніж відказувати, або мати заздалегідь заготовлену відповідь. Як ви розумієте, з цим питанням не все так однозначно, бо вам невідоме межі оцього «іноді». Що в розумінні керівництва компанії «іноді»? Кілька разів на тиждень чи на місяць? Погодьтеся, суттєва різниця між цими двома «іноді».
Якщо ви не можете придумати достойну відповідь, тоді користуйтеся її універсальним варіантом: «Я все завжди роблю вчасно, тому не бачу потреби в тому, щоб брати роботу на дім». Якщо ж рекрутер продовжить наступати і зауважить, що в них так, мовляв, заведено – що відповісти вам? Приміром, ви можете сказати, що нехай, такий варіант вас влаштує, але за строго обумовленими правилами. Можна уточнити, що це сприятиме захисту ваших інтересів як працівника, бо ви не погоджуєтеся на те, щоб вами користувалися і платили за перепрацювання копійки.
Якщо вам ніколи не ставили таке питання, це ще не означає, що ви не почуєте ці слова з вуст якогось рекрутера. Відповідайте коротко і ясно: «Я не припускався значних помилок в процесі роботи». Так, можливо, ці слова не надто відповідатимуть істині, але подумайте ось над чим: якщо ви відповісти на це питання так, як хоче почути рекрутер, за цим питанням послідує безліч інших питань. Тому не треба закопувати себе власноруч.
На перший погляд, ніби й невинне питання. Але тільки на перший погляд. Якщо ви зопалу відповісте, що не пам’ятаєте, де і коли натрапили на неї – погодьтеся, довіри до вас такі слова не викличуть. Найкраща відповідь, яка тут може бути – ви побачили вакансію на сайті їхньої компанії. Можна зауважити ще пару-трійку деталей про сайт, щоб показати рекрутеру, що ви дійсно цікавилися їхньою компанією, побували на їхньому сайті. Але не забудьте перед співбесідою зазирнути на сайт компанії. Можна також повивчати профілі компанії в соцмережах, щоб бути в курсі останніх оновлень з їхніх соцмереж. Такі дії можуть стати вам на співбесіді в нагоді.
Ще одне каверзне питання, на яку теж краще відповідати просто і коротко. Приміром, «мені добре працювати з усіма людьми». Як бачите, цілком логічна і достойна відповідь на таке каверзне питання. Можете додати, що ви неконфліктна людина, якщо це так; або ж зазначити, що певні непорозуміння траплялися, було таке, але такі речі вдавалося звести до мінімуму.
А як ви відповіли б на всі ці каверзні питання?
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.