RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Отпуск
  5. Відпустки під час карантину

Відпустки під час карантину

26.06.2021 412Автор: Лоліта Платошкіна
Відпустки під час карантину

Відпустки під час карантину

26.06.2021     412Автор: 

Карантинні обмеження пов’язані з пандемією Covid-19 досі діють по всій території України. Досить хиткому українському бізнесу довелось пристосуватись до нових обмежень: зменшити робочі штати працівників, перевести деяких на дистанційну роботу, організувати робочі місця відповідно рекомендаціям МОЗ і ще багато чого. У зв’язку з чим стають актуальними питання щодо наступної реалізації та трансформації робочого процесу, зокрема питання про надання відпустки під час карантину та дистанційної роботи.

Як правильно відправити співробітника у відпустку

Введення карантину зовсім не є підставою для перенесення чи взагалі скасування щорічної відпустки для робочого колективу. А якщо відпустка за якимись причинами все ж таки переноситься, то відбувається це індивідуально за угодою обох сторін.

Держпраця має окремі рекомендації для керівників підприємств щодо реалізації карантинних заходів без зупинки робочого процесу й порушень прав працівників:

  • надання робочому колективу щорічних, додаткових відпусток, інших оплачуваних відпусток, що передбачає законодавство,
  • впровадження дистанційної або надомної роботи,
  • надання відпусток за заявою працівника без збереження заробітної не більше 15 календарних днів на рік,
  • впровадження роботи за змінами,
  • встановлення неповного чи скороченого робочого часу.

Тож якщо у працівника в наявності невикористані дні щорічної відпустки, зі згодою керівника він має право ними скористатися (відповідно до ст. 74 КЗпП України та ст. 2 Закону України «Про відпустки»), або піти у відпустку без збереження заробітної плати.

Відповідно Закону у ч. 5 ст. 11 Закону України «Про відпустки» зазначено, що забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд. Тому за порушення цих правил роботодавець може понести матеріальну відповідальність перед Законом.

Роботодавець попереджається заздалегідь про намір співробітника на щорічну відпустку. Відмовити в запиті роботодавець не може, але може перенести відпустку, якщо термінові завдання не будуть закриті. Тому в інтересах робітників в швидкому порядку закрити термінові задачі або пообіцяти роботодавцю закрити їх до відпустки. Щоб спокійно відпустити співробітника на чесний відпочинок, керівник повинен знати на якому етапі виконання знаходяться термінові задачі робітника, що зібрався у відпустку. Не рекомендуємо в останні дні вимагати від працівника закінчення виконання всіх завдань. Якщо на ньому й справді лежить багато завдань, запитуйте про них протягом всього періоду перед відпусткою. Так ви завантажите не тільки його, а й себе. Він в свою чергу буде знати, що їх виконання відкладати не можна.

Також не забувайте про таку деталь, як заява про відпустку, яку робітник повинен написати так само заздалегідь та подати на підпис. Також необхідно заздалегідь потурбуватися про виплату відпускних в повному обсязі.

Готуйте своїх працівників до відпустки заздалегідь, і пам’ятайте, працюють добре ті робітники, хто добре відпочиває.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх