Розмови про переведення цієї важливої сфери діяльності у віртуальну площину точилися як мінімум останні п’ять років, але даний закон був зареєстрований тільки в грудні 2019 року колишнім прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком. Законопроект вже подавався у Верховну Раду, але був відкликаний на початку березня, щоб пройти деякі доопрацювання. І лише зараз в українського уряду «дійшли до нього руки». Jobs.ua повідомляє, що в разі його схвалення Верховною Радою Законопроект №2686 дозволить здійснювати облік трудового стажу українців в електронному форматі.
Як це сталося? Третього червня під час чергового засідання Кабміну було ухвалено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі». Коментуючи цю подію, прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що останні доопрацювання завершені, і що він дуже сподівається на те, що цей Закон підтримають народні депутати.
Марина Лазебна, міністр соціальної політики, зазначила, що електронна трудова книжка – це важливий крок від відмови використання паперових трудових книжок. Відтепер, за її словами, існують всі законодавчі підстави для призначення пенсій через особисті електронні кабінети, які будуть створюватись на вебпорталі Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд зможе в автоматичному режимі сповіщати українським громадянам про можливість призначення пенсії та повідомляти про її орієнтовний розмір.
Що ж, естафета перейшла до Верховної Ради. Чи підтримають народні обранці цей закон чи ні, стане відомо найближчим часом. Але не слід забувати, що чинності Закон набере через три місяці з дня його опублікування.
1. Паперовий документообіг відходить в минуле, і це заощадить чимало зусиль і часу роботодавцям, адже всі потрібні дані міститимуться в єдиному електронному кабінеті. Звичайно, за бажанням буде заповнюватися паперова трудова книжка, яка тепер зберігатиметься в працівника як офіційний документ. Щоправда, видаватимуть її на руки під підпис.
2. Значно спроститься доступ до всієї інформації, пов’язаної з набуттям трудового стажу окремо взятого працівника (що є особливо цінним у випадку тимчасової втрати непрацездатності, або ж призначення виплат за обов’язковим державним соцстрахуванням).
3. Систематизується облік даних, які стосуються освіти і набутої людиною кваліфікації. В майбутньому це допоможе значно краще узгоджувати пропозиції на ринку праці та ефективніше здійснювати перепідготовку спеціалістів за найважливішими напрямками.
4. Тепер кожен зможе самостійно обрати найвигідніший варіант для призначення пенсії, що включає в себе також вибір дати подібного призначення.
5. Дуже часто траплялося так, що самі працівники або їхні роботодавці по неуважності губили паперову книжку. Її відновлення становило справжній головний біль для людей. Тепер ця проблема також відпаде.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.