В Україні закінчується вступна компанія до ВНЗ за підсумками якої найбільш популярними залишаються такі напрямки навчання, як.. філологія та право.
За даними Jobs.ua, згідно з інформацією прес-служби Міністерства освіти та науки України, більшість абітурієнтів вступають на навчання на бакалаврів та магістрів на базі освіти 11-х класів середньої школи. Здебільше, вступаючи обирають денну форму навчання. Наразі, до вишів було подано 831 493 заяви на паперових та електронних носіях інформації.
Територіально більшість заяв було подано на вступ до закладів Києву та Львову.
Серед ВНЗ України, самими популярними стали наступні:
Незважаючи на брак спеціалістів робітничих професій на ринку праці країни, сучасні абітурієнти найбільш популярними вважають наступні спеціальності:
Популярність отримання вищої освіти, все ще залишається серед населення України, незважаючи на великий відсоток тих, хто вже закінчив навчання та змушений працювати не за фахом. Серед таких випускників вишів, як раз більш всього тих, хто навчався на факультетах філології, правознавства та інших суто гуманітарних дисциплінах. Як правило, не знаходячи свого «місця під сонцем» такі випускники змушені починати кар’єри у напрямках, які зовсім відрізняються від тих, на які вони навчалися та у більшості, не потребують взагалі спеціальної освіти. Тим не менш дивно продовження такої епопеї серед українців, що виражається у бажанні за будь що, але отримати ті самі «корочки» про закінчення навчання у ВНЗ.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.