На роботі багато що трапляється, бо це робота: аврали, непорозуміння, колеги відволікають розмовами, керівник приходить не в дусі. Обстановка стає гарячою, напруженість зростає, нічого хорошого в цьому немає. Стрес поширюється, як інфекція, але йому можна протистояти.
Багатьом з нас доводиться працювати в офісі, де стрес відчувається шкірою. Ми відчуваємо його, як тільки входимо в двері. Рухи стають невпевненими, всередині все стискається… Стрес як інфекція, ми підхоплюємо чужу напругу через вроджену звичку віддзеркалювати емоції. Як не стати злюкою? Чи можна виробити в собі стійкість до подібного вірусу? Разом з jobs.ua розглянемо варіанти захисту.
Безумовно, енергетика робочого простору існує, запевняють нас психологи, але віддзеркалювати загальний настрій чи ні, залежить від вас. Іноді ми втрачаємо це з уваги, бо забуваємо, що самі створюємо емоції. Контроль над внутрішнім світом в наших руках, навіть якщо навколо хаос. Висновки одного з психологічних досліджень говорять про те, що коли в групі з п'яти осіб хоча б одна людина залишається в гарному настрої, загальна динаміка змінюється на краще. Це досить просто: тримати голову вище, обмінюватися поглядами з колегами, посміхатися й вітатися.
Один з варіантів умовного захисту. Уявіть себе астронавтом, одягненим в герметичний костюм, який захищає від зовнішнього впливу. Негатив відскакує від нього, не завдаючи шкоди. Спробуйте під час важливої наради.
Тем Джонстон, керівник проекту Fresh Insight Coaching, пропонує техніку, якою користуються рятувальники, щоб зберігати спокій в критичних ситуаціях. Уявіть співробітників за міцним склом. Ви їх бачите, чуєте і відповідаєте на репліки, але їх розмови вас не зачіпають.
Треба завжди пам’ятати, що постійно прокручувати в голові невдачі шкідливо для нервів (і для організму в цілому), треба все відпустити. Крім того, щоб не здолав стрес, важливо встановлювати межі. Не перевіряйте робочу пошту з дому. Якщо хтось любить відправляти листи вечорами, це не означає, що на них треба відповідати. Попереджайте сплески стресу протягом робочого дня. Прогуляйтеся під час перерви або поговоріть з колегою на абстрактну тему, щоб дати мозку перепочинок.
В шумному офісі з відкритим плануванням вірус стресу поширюється дуже швидко: коли у когось день не задався, він легко заражає інших. До того ж неприємні розмови засмучують всю команду. Ми по-різному сприймаємо негатив: одні реагують нейтрально, інші заводяться і вступають в перепалку з колегами, піднімаючи градус напруженості.
В таких ситуаціях можна задіяти певні правила: всі суперечки і розбіжності переносяться в переговорну, а ті, хто не в дусі, можуть прогулятися або попрацювати в іншому місці (кімнаті). Всі переважно користуються ноутбуками, значить, вільні в пересуваннях. На прикладі багатьох компаній можна створити «дзенську кімнату» – особливу робочу зону для відпочинку. Такі прості заходи виявилися ефективними в боротьбі з епідемією стресу.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.