Сьогодні зустріти жінок, що освоїли чоловічу професію, – справа звична. Однак так було не завжди. Ще 100 років тому багато професій вважалися виключно чоловічими, і дозволяти слабкій статі освоїти своє ремесло сильна стать не поспішала. Нелегко довелося жінкам, які першими змогли зламати стереотипи і освоїти далеко не жіночі на ті часи ремесла. Хто з жінок зміг першими освоїти чоловічі професії? Разом з jobs.ua заглянемо на сторінки історії.
В даний час на пальцях можна перерахувати чоловічі ремесла, які б не змогла освоїти жінка. Як би чоловіки не противилися жіночій емансипації, за останню сотню років леді з легкістю змогли довести, що здатні виконувати роботу сильної статі.
Ця воістину смілива жінка, з дитинства мріяла бути стоматологом. Відпрацювавши десять років вчителькою, Люсі вирішила поміняти свою професію, якою в ті часи займалися виключно чоловіки. Сьогодні цей факт здивує багатьох, але Люсі Хоббс, навіть не взяли в інститут, дізнавшись, що жінка хоче стати стоматологом. Колишню вчительку це не зупинило, і вона стала брати приватні уроки. У підсумку завдяки своїй завзятості, Люсі все ж таки зайнялася приватною практикою, довівши всім, що бути дантистом можуть не лише чоловіки.
Тільки через п'ять років, жінка все ж змогла вступити до Коледжу стоматологічної хірургії. У 1866 році Люсі Тейлор отримала докторський ступінь, ставши першою в світі жінкою-стоматологом. Своїм прикладом, вона змогла показати іншим жінкам, що немає нічого неможливого. В результаті вже до 1900 році число дипломованих стоматологів в спідницях дійшло до тисячі.
У наш час водіями можуть бути як чоловіки так і жінки і це не викликає абсолютно ніякого здивування. Але мало хто знає, що першою хто освоїв управління самохідним апаратом, була саме жінка. Першою автоледи була дружина винахідника автомобіля Карла Бенца – Берта. Без згоди чоловіка жінка наважилася освоїти водіння, сівши за кермо винайденого чоловіком авто. Своїм вчинком Берта не тільки змогла популяризувати винахід Карла, але і довести всім, що керувати авто може навіть дама, а значить складного в цьому нічого немає.
Французька дівчина Еліза Дерош з дитинства мріяла бути театральною актрисою. Мадемуазель Еліза навіть змінила своє ім'я на більш звучне – Раймонда де Ларош. Однак замість сцени молода француженка підкорила небо. Захопившись повітряними кулями і зробивши декілька польотів на них, дівчина пізніше «освоїла» аероплан.
У 1910 році після участі в льотних змаганнях, Раймонда де Ларош отримала диплом пілота аероплана, ставши першою жінкою-льотчиком в історії.
В даний час залишилося мало професій, які можна вважати виключно чоловічими. Як би сильна стать не пручався жіночої емансипації, прекрасна половина людства протягом останніх століть довела, що виконувати «чоловічу роботу», незважаючи на всі її проблеми, суспільне нерозуміння або навіть осуд, вона може нітрохи не гірше самих чоловіків.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?