Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Цікаво про бізнес
  4. Жінки, які змінили світ
  5. Як жінки опановували професії чоловіків

  Як жінки опановували професії чоловіків

  28.04.2020 179
  Як жінки опановували професії чоловіків

  Як жінки опановували професії чоловіків

  28.04.2020     179

  Сьогодні зустріти жінок, що освоїли чоловічу професію, – справа звична. Однак так було не завжди. Ще 100 років тому багато професій вважалися виключно чоловічими, і дозволяти слабкій статі освоїти своє ремесло сильна стать не поспішала. Нелегко довелося жінкам, які першими змогли зламати стереотипи і освоїти далеко не жіночі на ті часи ремесла. Хто з жінок зміг першими освоїти чоловічі професії? Разом з jobs.ua заглянемо на сторінки історії.

  В даний час на пальцях можна перерахувати чоловічі ремесла, які б не змогла освоїти жінка. Як би чоловіки не противилися жіночій емансипації, за останню сотню років леді з легкістю змогли довести, що здатні виконувати роботу сильної статі.

  Жінка-стоматолог Люсі Хоббс Тейлор

  Ця воістину смілива жінка, з дитинства мріяла бути стоматологом. Відпрацювавши десять років вчителькою, Люсі вирішила поміняти свою професію, якою в ті часи займалися виключно чоловіки. Сьогодні цей факт здивує багатьох, але Люсі Хоббс, навіть не взяли в інститут, дізнавшись, що жінка хоче стати стоматологом. Колишню вчительку це не зупинило, і вона стала брати приватні уроки. У підсумку завдяки своїй завзятості, Люсі все ж таки зайнялася приватною практикою, довівши всім, що бути дантистом можуть не лише чоловіки.

  Тільки через п'ять років, жінка все ж змогла вступити до Коледжу стоматологічної хірургії. У 1866 році Люсі Тейлор отримала докторський ступінь, ставши першою в світі жінкою-стоматологом. Своїм прикладом, вона змогла показати іншим жінкам, що немає нічого неможливого. В результаті вже до 1900 році число дипломованих стоматологів в спідницях дійшло до тисячі.

  Берта Бенц жінка-водій

  У наш час водіями можуть бути як чоловіки так і жінки і це не викликає абсолютно ніякого здивування. Але мало хто знає, що першою хто освоїв управління самохідним апаратом, була саме жінка. Першою автоледи була дружина винахідника автомобіля Карла Бенца – Берта. Без згоди чоловіка жінка наважилася освоїти водіння, сівши за кермо винайденого чоловіком авто. Своїм вчинком Берта не тільки змогла популяризувати винахід Карла, але і довести всім, що керувати авто може навіть дама, а значить складного в цьому нічого немає.

  Еліза Дерош жінка-пілот

  Французька дівчина Еліза Дерош з дитинства мріяла бути театральною актрисою. Мадемуазель Еліза навіть змінила своє ім'я на більш звучне – Раймонда де Ларош. Однак замість сцени молода француженка підкорила небо. Захопившись повітряними кулями і зробивши декілька польотів на них, дівчина пізніше «освоїла» аероплан.

  У 1910 році після участі в льотних змаганнях, Раймонда де Ларош отримала диплом пілота аероплана, ставши першою жінкою-льотчиком в історії.

  В даний час залишилося мало професій, які можна вважати виключно чоловічими. Як би сильна стать не пручався жіночої емансипації, прекрасна половина людства протягом останніх століть довела, що виконувати «чоловічу роботу», незважаючи на всі її проблеми, суспільне нерозуміння або навіть осуд, вона може нітрохи не гірше самих чоловіків.

  Читайте також

  ↑ Вгору