RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Ваше здоровье
  5. Як людям з ментальними розладами зберігати продуктивність в умовах війни (ч. 1)

Як людям з ментальними розладами зберігати продуктивність в умовах війни (ч. 1)

25.07.2022 396
Як людям з ментальними розладами зберігати продуктивність в умовах війни (ч. 1)

Як людям з ментальними розладами зберігати продуктивність в умовах війни (ч. 1)

25.07.2022     396

Тема ментальних розладів досі табуйована в нашому суспільстві. Приміром, зауважити комусь про наявність у себе симптомів ментальних розладів – це велика ймовірність наткнутися на стигматизацію з боку інших людей. Припишуть вам, що ви «шизік», «ненормальний» чи «неадекват». Не надто приємні слова для характеристики в цілому нормальної людини, але з певними розладами психіки, які критичними не назвеш – звісно, якщо проблема не запущена – але які спричиняють людині чимало дискомфорту: як у повсякденному житті, так і на роботі.

Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує вам з’ясувати, що являють собою ці доволі дискомфортні ментальні розлади – біполярний розлад (БАР, якщо скорочено) та ОКР, або обсесивно-компульсивний синдром, – і як пом’якшувати їхні симптоми самотужки, якщо захворювання не запущене.

Біполярний розлад – або дуже добре, або дуже погано

Біполярний розлад небезпечний тим, що стрибки настрою, так звані періоди гіпоманії та апатії (депресії), коли тиждень-другий ви можете бути гіперактивним, позитивним, сповненим бадьорості та енергії, а вже наступного дня ви прокидаєтеся з полярними відчуттями – втомою, апатією, байдужістю до всього. Ось тут і криється небезпека, адже такі невдалі дні ризикують перерости в депресію. А з депресією жарти погані, вона може призвести до повної втрати інтересу до життя. І ось тут вже криється справжня небезпека БАР, адже під час депресії важко давати собі раду, особливо якщо поруч немає близьких людей, які підтримають і допоможуть.

ОКР, або обсесивно-компульсивний розлад – «перевірялочки» завжди поруч

Якщо в людини наявні симптоми ОКР, такі люди схильні підпадати під вплив нав’язливих думок – так званих «обсесій». Під їхнім впливом здійснюються певні ритуальні дії (компульсії), щоб нав’язлива думка нарешті «відпустила». Приміром, виходячи з будинку чи квартири, людина з ОКР по декілька разів перевірить, чи всі прилади вимкнуті, газ, крани і т.д. Не надто комфортна справа, погодьтеся, коли ніби й усвідомлюєш, що точно це зробив, що все вимкнув і перевірив, але нав’язлива думка не дає спокою, поки не проробиш ті самі маніпуляції декілька разів. Це втомлює і виснажує психіку і провокує додатковий стрес, адже можна спізнитися на зустріч чи на роботу. Та й загалом жити з такими «багами» в голові – це щоденний стрес, не без того.

Але люди з таким синдромом досить успішні в тих професіях, де потрібна точність та уважність до деталей. Вони не полінуються перевірити все по декілька разів, ще раз проговорити подумки усі деталі та нюанси проєкту, і якість їхньої роботи може дійсно вражати. Як бачимо, десь віднялося, а десь і додалося, але усвідомлення цього не надто полегшує життя працівнику з ОКР, адже всі ті безглузді «перевірялочки» супроводжують його постійно. А в періоди загострення хвороби, сильного стресу, спричиненого в наш час від думок про війну, це може перетворитися на справжнє жахіття. Хто має з ОКР, той чудово зрозуміє, про що мова.

Отже, розібралися, що це за ментальні розлади і до якого дискомфорту вони призводять. У наступній статті з’ясуємо, як людям з ОКР та біполяркою зберігати продуктивність в умовах війни.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх