Тема ментальних розладів досі табуйована в нашому суспільстві. Приміром, зауважити комусь про наявність у себе симптомів ментальних розладів – це велика ймовірність наткнутися на стигматизацію з боку інших людей. Припишуть вам, що ви «шизік», «ненормальний» чи «неадекват». Не надто приємні слова для характеристики в цілому нормальної людини, але з певними розладами психіки, які критичними не назвеш – звісно, якщо проблема не запущена – але які спричиняють людині чимало дискомфорту: як у повсякденному житті, так і на роботі.
Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує вам з’ясувати, що являють собою ці доволі дискомфортні ментальні розлади – біполярний розлад (БАР, якщо скорочено) та ОКР, або обсесивно-компульсивний синдром, – і як пом’якшувати їхні симптоми самотужки, якщо захворювання не запущене.
Біполярний розлад небезпечний тим, що стрибки настрою, так звані періоди гіпоманії та апатії (депресії), коли тиждень-другий ви можете бути гіперактивним, позитивним, сповненим бадьорості та енергії, а вже наступного дня ви прокидаєтеся з полярними відчуттями – втомою, апатією, байдужістю до всього. Ось тут і криється небезпека, адже такі невдалі дні ризикують перерости в депресію. А з депресією жарти погані, вона може призвести до повної втрати інтересу до життя. І ось тут вже криється справжня небезпека БАР, адже під час депресії важко давати собі раду, особливо якщо поруч немає близьких людей, які підтримають і допоможуть.
Якщо в людини наявні симптоми ОКР, такі люди схильні підпадати під вплив нав’язливих думок – так званих «обсесій». Під їхнім впливом здійснюються певні ритуальні дії (компульсії), щоб нав’язлива думка нарешті «відпустила». Приміром, виходячи з будинку чи квартири, людина з ОКР по декілька разів перевірить, чи всі прилади вимкнуті, газ, крани і т.д. Не надто комфортна справа, погодьтеся, коли ніби й усвідомлюєш, що точно це зробив, що все вимкнув і перевірив, але нав’язлива думка не дає спокою, поки не проробиш ті самі маніпуляції декілька разів. Це втомлює і виснажує психіку і провокує додатковий стрес, адже можна спізнитися на зустріч чи на роботу. Та й загалом жити з такими «багами» в голові – це щоденний стрес, не без того.
Але люди з таким синдромом досить успішні в тих професіях, де потрібна точність та уважність до деталей. Вони не полінуються перевірити все по декілька разів, ще раз проговорити подумки усі деталі та нюанси проєкту, і якість їхньої роботи може дійсно вражати. Як бачимо, десь віднялося, а десь і додалося, але усвідомлення цього не надто полегшує життя працівнику з ОКР, адже всі ті безглузді «перевірялочки» супроводжують його постійно. А в періоди загострення хвороби, сильного стресу, спричиненого в наш час від думок про війну, це може перетворитися на справжнє жахіття. Хто має з ОКР, той чудово зрозуміє, про що мова.
Отже, розібралися, що це за ментальні розлади і до якого дискомфорту вони призводять. У наступній статті з’ясуємо, як людям з ОКР та біполяркою зберігати продуктивність в умовах війни.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.