UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Ваше здоров'я
  5. Як людям з ментальними розладами зберігати продуктивність в умовах війни (ч. 2)

Як людям з ментальними розладами зберігати продуктивність в умовах війни (ч. 2)

27.07.2022 1076
Як людям з ментальними розладами зберігати продуктивність в умовах війни (ч. 2)

Як людям з ментальними розладами зберігати продуктивність в умовах війни (ч. 2)

27.07.2022     1076

Продовжуємо тему, розпочату в першій статті. А саме – як людям з ОКР і біполярним синдромом (БАР) зберігати продуктивність в ці важкі часи.

Навчіться розпізнавати симптоми

Мається на увазі, навчіться розпізнавати фази загострення хвороби, коли ви стаєте більш тривожними, порушується сон і життєвий ритм. Навчившись розпізнавати такі несприятливі дні, намагайтеся переносити важливі справи бодай на декілька днів вперед, а краще – на тиждень. Так ви убезпечите себе від втрати мотивації, коли працюєте над чимось важливим, або ж від халтурного виконання дійсно важливих проєктів.

Що робити, якщо неможливо перенести важливі робочі завдання? Якщо це неможливо зробити з певних причин, додавайте собі сил думками про те, що після важкого робочого дня дозволите собі добре відпочити, покиснути в гарячій ванні, потішити себе смачною їжею. Втім, ви краще знаєте, як потішити себе, тому в такі дні приділіть цьому питанню посилену увагу.

Арт-терапія, або творіть, творіть, творіть!

Якщо поглянемо на письменників та письменниць, які добру частину життя промучилися з різними психічними розладами – Фіцджеральд, Хемінгуей, Вірджинія Вулф та Сильвія Платт, які, як і Хемінгуей, наклали на себе руки – та й багато інших відомих письменників, усі вони страждали від нападів депресій, які загострювалися в періоди життєвих криз. А життєва криза для людей з ментальними розладами – це потужний тригер, який призводить до загострення ментальних проблем. І якщо в людини – початкові стадіх ОКР чи БАРу, в умовах гострої життєвої кризи вони легко перетікають в середню, а то і важку, стадію.

І багатьох людей рятують декілька речей, і їх можна перерахувати на пальцях:

  • Власне, вже згадана арт-терапія та вміння розпізнавати симптоми,
  • Вміння вчасно надати першу психологічну допомогу самому/самій собі (і попіклуватися в цей час про себе, «накласти подорожник» на змучену психіку),
  • Близьке оточення та надійні друзі, які можуть вислухати без осуду і просто підтримати – без дурних, зайвих і подекуди навіть шкідливих порад,
  • Посилена увага тим речам, які ви дійсно любите – творчість, перегляд улюблених кінофільмів тощо.

Не вмієте творити? Навчіться, це цікаво!

Але з-поміж усіх рятівних засобів ми не просто так виділили саме арт-терапію. Творчість дійсно творить дива, і ви можете переконатися на власному досвіді. І комплексувати не потрібно, якщо не вмієте гарно складати слова в речення чи тримати правильно пензлі. Не вмієте малювати? Малюйте щось безглузде, ті ж самі закарлючки – що душі завгодно, адже крім вас їх ніхто не побачить;

Пишіть безглузді історії та коротесенькі оповіданнячка, придумуйте все що завгодно – імена, ситуації, гумор і мову персонажів; не соромтеся і дозвольте собі як слід «відірватися», адже ніхто ваших історій не прочитає. Звісно, якщо ви самі не виявите бажання показати їх друзям чи близькій людині,

Навчіться ліпити з пластиліну та глини кумедні фігурки. Навчіться мистецтву орігамі чи іншому японському мистецтву – бонсай, каліграфія чи дослідження історії традиційного японського театру кабукі. Словом, ні в чому собі не відмовляйте! В цьому й полягає справжня радість творчості і її цілющі терапевтичні властивості для людей з ОКР та БАРом.

Читайте також

  • Як скласти привабливе для роботодавців резюме?24 лютий, 2025

    Ідеального зразка резюме не існує. Якщо погуглити «шаблони написання резюме», ми наткнемося на десятки, якщо не сотні, варіантів. Що ж робити, якщо хочеться скласти привабливе для роботодавців резюме?

  • Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію21 лютий, 2025

    Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 лютий, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 лютий, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.


Часто шукають

↑ Вгору