Продовжуємо тему, розпочату в першій статті. А саме – як людям з ОКР і біполярним синдромом (БАР) зберігати продуктивність в ці важкі часи.
Мається на увазі, навчіться розпізнавати фази загострення хвороби, коли ви стаєте більш тривожними, порушується сон і життєвий ритм. Навчившись розпізнавати такі несприятливі дні, намагайтеся переносити важливі справи бодай на декілька днів вперед, а краще – на тиждень. Так ви убезпечите себе від втрати мотивації, коли працюєте над чимось важливим, або ж від халтурного виконання дійсно важливих проєктів.
Що робити, якщо неможливо перенести важливі робочі завдання? Якщо це неможливо зробити з певних причин, додавайте собі сил думками про те, що після важкого робочого дня дозволите собі добре відпочити, покиснути в гарячій ванні, потішити себе смачною їжею. Втім, ви краще знаєте, як потішити себе, тому в такі дні приділіть цьому питанню посилену увагу.
Якщо поглянемо на письменників та письменниць, які добру частину життя промучилися з різними психічними розладами – Фіцджеральд, Хемінгуей, Вірджинія Вулф та Сильвія Платт, які, як і Хемінгуей, наклали на себе руки – та й багато інших відомих письменників, усі вони страждали від нападів депресій, які загострювалися в періоди життєвих криз. А життєва криза для людей з ментальними розладами – це потужний тригер, який призводить до загострення ментальних проблем. І якщо в людини – початкові стадіх ОКР чи БАРу, в умовах гострої життєвої кризи вони легко перетікають в середню, а то і важку, стадію.
І багатьох людей рятують декілька речей, і їх можна перерахувати на пальцях:
Але з-поміж усіх рятівних засобів ми не просто так виділили саме арт-терапію. Творчість дійсно творить дива, і ви можете переконатися на власному досвіді. І комплексувати не потрібно, якщо не вмієте гарно складати слова в речення чи тримати правильно пензлі. Не вмієте малювати? Малюйте щось безглузде, ті ж самі закарлючки – що душі завгодно, адже крім вас їх ніхто не побачить;
Пишіть безглузді історії та коротесенькі оповіданнячка, придумуйте все що завгодно – імена, ситуації, гумор і мову персонажів; не соромтеся і дозвольте собі як слід «відірватися», адже ніхто ваших історій не прочитає. Звісно, якщо ви самі не виявите бажання показати їх друзям чи близькій людині,
Навчіться ліпити з пластиліну та глини кумедні фігурки. Навчіться мистецтву орігамі чи іншому японському мистецтву – бонсай, каліграфія чи дослідження історії традиційного японського театру кабукі. Словом, ні в чому собі не відмовляйте! В цьому й полягає справжня радість творчості і її цілющі терапевтичні властивості для людей з ОКР та БАРом.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?