UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Ваше здоров'я
  5. Як людям з ментальними розладами зберігати продуктивність в умовах війни (ч. 2)

Як людям з ментальними розладами зберігати продуктивність в умовах війни (ч. 2)

27.07.2022 1066
Як людям з ментальними розладами зберігати продуктивність в умовах війни (ч. 2)

Як людям з ментальними розладами зберігати продуктивність в умовах війни (ч. 2)

27.07.2022     1066

Продовжуємо тему, розпочату в першій статті. А саме – як людям з ОКР і біполярним синдромом (БАР) зберігати продуктивність в ці важкі часи.

Навчіться розпізнавати симптоми

Мається на увазі, навчіться розпізнавати фази загострення хвороби, коли ви стаєте більш тривожними, порушується сон і життєвий ритм. Навчившись розпізнавати такі несприятливі дні, намагайтеся переносити важливі справи бодай на декілька днів вперед, а краще – на тиждень. Так ви убезпечите себе від втрати мотивації, коли працюєте над чимось важливим, або ж від халтурного виконання дійсно важливих проєктів.

Що робити, якщо неможливо перенести важливі робочі завдання? Якщо це неможливо зробити з певних причин, додавайте собі сил думками про те, що після важкого робочого дня дозволите собі добре відпочити, покиснути в гарячій ванні, потішити себе смачною їжею. Втім, ви краще знаєте, як потішити себе, тому в такі дні приділіть цьому питанню посилену увагу.

Арт-терапія, або творіть, творіть, творіть!

Якщо поглянемо на письменників та письменниць, які добру частину життя промучилися з різними психічними розладами – Фіцджеральд, Хемінгуей, Вірджинія Вулф та Сильвія Платт, які, як і Хемінгуей, наклали на себе руки – та й багато інших відомих письменників, усі вони страждали від нападів депресій, які загострювалися в періоди життєвих криз. А життєва криза для людей з ментальними розладами – це потужний тригер, який призводить до загострення ментальних проблем. І якщо в людини – початкові стадіх ОКР чи БАРу, в умовах гострої життєвої кризи вони легко перетікають в середню, а то і важку, стадію.

І багатьох людей рятують декілька речей, і їх можна перерахувати на пальцях:

  • Власне, вже згадана арт-терапія та вміння розпізнавати симптоми,
  • Вміння вчасно надати першу психологічну допомогу самому/самій собі (і попіклуватися в цей час про себе, «накласти подорожник» на змучену психіку),
  • Близьке оточення та надійні друзі, які можуть вислухати без осуду і просто підтримати – без дурних, зайвих і подекуди навіть шкідливих порад,
  • Посилена увага тим речам, які ви дійсно любите – творчість, перегляд улюблених кінофільмів тощо.

Не вмієте творити? Навчіться, це цікаво!

Але з-поміж усіх рятівних засобів ми не просто так виділили саме арт-терапію. Творчість дійсно творить дива, і ви можете переконатися на власному досвіді. І комплексувати не потрібно, якщо не вмієте гарно складати слова в речення чи тримати правильно пензлі. Не вмієте малювати? Малюйте щось безглузде, ті ж самі закарлючки – що душі завгодно, адже крім вас їх ніхто не побачить;

Пишіть безглузді історії та коротесенькі оповіданнячка, придумуйте все що завгодно – імена, ситуації, гумор і мову персонажів; не соромтеся і дозвольте собі як слід «відірватися», адже ніхто ваших історій не прочитає. Звісно, якщо ви самі не виявите бажання показати їх друзям чи близькій людині,

Навчіться ліпити з пластиліну та глини кумедні фігурки. Навчіться мистецтву орігамі чи іншому японському мистецтву – бонсай, каліграфія чи дослідження історії традиційного японського театру кабукі. Словом, ні в чому собі не відмовляйте! В цьому й полягає справжня радість творчості і її цілющі терапевтичні властивості для людей з ОКР та БАРом.

Читайте також

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 грудень, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 листопад, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


Часто шукають

↑ Вгору