Аналізуючи сезон «туристичних скандалів» у 2018 році, в якому було зіпсовано відпустки багатьом українським відпочивальникам, ми підготували матеріал у якому висвітлюємо основні моменти на які слід звернути увагу при виборі туроператора. Після того як тисячі українських туристів постраждали через конфлікт туроператора та авіаперевізника і вимушені були провести по декілька діб в аеропортах, багато хто задався питанням як же уникнути таких невдач у майбутньому.
Звертаючись до туристичної агенції у пошуках свого туру, слід розрізняти поняття між туристичним агентством і туроператором. Туроператор самостійно складає тур, бронює готель, замовляє і викуповує квитки, готує всі необхідні документи, бере до уваги всі нюанси. Тобто, туроператор займається організаційними питаннями, продумує всі деталі та створює сам тур. ТурагФентство ж, в свою чергу, займається лише продажем турів. Таким чином, якщо є тур, то є і оператор, який займався його органфізацією. Якщо в агентстві відмовляються давати інформацію про оператора, то від їхніх послуг ми б радили відмовитися.
Якщо вами вже обрано туроператора, ми б радили зробите ще декілька кроків, щоб перевірити його надійність. По-перше, не полінуйтеся повністю прочитати договір і зрозуміти значення кожного пункту, адже від цього залежить ваш спокій. Зверніть увагу на тип договору, це не має бути «договір на надання консультаційних послуг», а саме «договір купівлі-продажу туру». Разом з тим, занадто дешеві путівки, ціна яких значно відрізняється від середньої при аналогічному змісті, повинні також вас насторожити.
При укладанні договору на туристичне обслуговування обов’язково слід перевірити, щоб:
- туроператор мав дійсні ліцензії та відповідне фінансове забезпечення (питаннями туризму в Україні займається Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, інформація з цих питань доступна на офіційному сайті мінітерства);
- в договорі були чітко зазначені дати вильоту і прильоту;
- туроператор розрахувався зі своїм перевізником в повному обсязі (авіаперезник, в свою чергу, має право надати інформацію про розрахунки);
- в договорі була вказана інформація про наявність трансферу з аеропорту в готель та в аеропорт з готелю (але, інколи, ця послуга не заявлена в пакетному турі);
- готель відповідав заявленій категорії і це було також чітко зазначено в договорі;
- були визначені і прописані умови повернення коштів у разі відмови від туру;
- кожний турист мав індивідуальний страховий поліс на медичне обслуговування та від нещасного випадку;
- був передбачений фіскальний чек або квитанція про оплату туру ( тобто, обов’язково потрібно вимагати документи, які підтверджують факт оплати турпродукту в повному обсязі).
Збираючись валізи на відпочинок, обов’язково слід захопити із собою:
Звичайно, перераховані вище дії не гарантують 100% захист від всіляких туристичних бід, але в кілька разів збільшують шанси провести свою омріяну відпустку без проблем та на отримання компенсацій у разі порушення туроператором умов договору.
Ірина Дягель, юрист Адвокатської компанії «Кравець і партнери»
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.