Питання заробітної плати - один з самих важливих на співбесіді як для здобувача, так і для роботодавця. До того ж грошове питання є основним пунктом в трудовому договорі, тому рано чи пізно його прийдеться вирішувати. Тому саме співбесіда є зручним часом для підняття цього питання, поки воно є актуальним. Багатьох здобувачів питання про заробітну плату на співбесіді ставить у незручне становище, тому сьогодні разом із Jobs.ua розбираємось, як оголосити бажану заробітну плату на співбесіді.
Будь-якому здобувачу хочеться продати свої знання та вміння подорожче. Роботодавці при цьому готові платити тільки тим, хто справді приносить користь та ефективність. Через це головним завдання для здобувача є переконати, що він робить вдале та доцільне вкладення капіталу.
Звісно, працевлаштовуючись в компанію складно оцінити скільки заробляють робітники. Якщо ви назвете на співбесіді розмір зарплати надмірно великий, то роботодавець одразу зрозуміє вашу необізнаність в цьому питанні, до того ж з вами доволі швидко попрощаються. Якщо зазначите скромну суму, то це тільки доведе вашу недосвідченість у особистих силах. Дуже важливо визначити самостійно достатній рівень, щоб показати себе обізнаним професіоналом в своїй галузі, навіть з такого питання, як зарплата.
Існує декілька способів визначити достатній рівень заробітної плати при відвідуванні співбесіди в компанії.
Звіртеся з базою здобувачів рекрутингових сайтів. Рекрутингові сайти й справді інформаційне джерело. База нараховує велику кількість резюме здобувачів різних рівнів, напрямків. Ви маєте відмінну можливість звіритися з ринком праці та зробити певні висновки.
Запитайте знайомих на аналогічні посаді. Напевно, у вас є друзі та знайомі з такою самою чи схожою посадою. Розпитайте у них щодо їх працевлаштування та питання про їх зарплату. А також заодно не соромтесь дізнатися, чи підвищували зарплату в них протягом роботи на цьому місці.
Порівняйте пропозицію від роботодавця з пройденими співбесідами. Складніше, якщо це перша співбесіда, але якщо ні, то ви вже знаєте заявляти більше чи менше і на скільки.
Оцініть власні вміння та знання, покладаючись на вимоги рекрутерів. Знову ж таки, можете заглянути й в резюме здобувачів вашої посади на рекрутингових сайтах і порівняти приблизно відповідність умінь та вашу конкурентність серед них.
Дізнайтеся платіжну спроможність компанії. Це також зробити досить складно без знайомих-робітників в цій компанії. Пошукайте в інтернеті відгуки про компанію чи відкриті вакансії цієї компанії на рекрутингових ресурсах, це також може допомогти отримати інформацію.
Ніколи не починайте розмову на співбесіді з заробітної плати. Це поганий тон. Роботодавець може розцінити це, що фінансова сторона вам важливіша за досвід та можливості розвитку. Але обов’язково завжди питайте у роботодавця щодо зарплати. Якщо роботодавець так і не спитав вас про це, він або забув, або випробовує вас психологічно, або настроєний не серйозно чи не дивиться на вас як на потенційного кандидата. Також роботодавці можуть задавати каверзні питання про зарплату, знову ж таки, перевіряючи вас. В будь-якому випадку, беріть тоді відповідальність за питання на себе і питайте роботодавця одразу на співбесіді.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?